У Білорусі затримують за коментарі у соцмережах щодо введення білоруських військ до Казахстану, – Латушко

Фото з сайта mil.ru

У Білорусі знищено усі незалежні ЗМІ. За думку – альтернативну позиції Лукашенка – настає кримінальна відповідальність. Про це сьогодні, 10 січня, в ефірі іномовлення України UA заявив керівник Народного антикризового управління Білорусі Павло Латушко.

Він уточнив, що зараз перебуває у Варшаві (Польща).

“На жаль, стосовно мене в Білорусі порушено шість кримінальних справ. Останнє звинувачення “прилетіло” під “новорічну ялинку”. Чекаю, що скоро буде і сьоме. Одна зі справ передбачає смертну кару за інкримінованою мені статтею Кримінального кодексу Білорусі. Тому поки що в мене немає можливості повернутися додому”, – пояснив опозиціонер.

Латушко не має змоги доносити свою позицію землякам через білоруські ЗМІ.

“Бо в Білорусі вже не існує незалежних засобів масової інформації. З цим і так була величезна проблема всі роки правління Лукашенка. А зараз усі незалежні ЗМІ ліквідовані в Білорусі. Окрім того, що інша думка не буде розміщена на державних телеканалах, так людей притягують до відповідальності навіть за коментарі у соціальних мережах. До речі, сьогодні двох осіб було затримано лише за коментар про введення військ Білорусі на територію Казахстану, тобто за це вже настає відповідальність, зокрема й кримінальне переслідування. Думка – альтернативна позиції Лукашенка – владу не цікавить. За це просто загрожує покарання”, – повідомив він.

Читайте також: МВС Казахстану заявляє про затримання майже 8 тисяч людей

Нагадаємо, в Казахстані після стрибка цін на зріджений газ з 2 січня відбуваються масові протести, які переросли у зіткнення з силовиками, захоплення адміністративних будівель та аеропортів. На думку опозиції, причина протестів – невдоволення владою, а підвищення цін стало останньою краплею.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв з 5 січня запровадив у країні режим надзвичайного стану.

Також 5 січня Токаєв звернувся за допомогою до партнерів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) – військово-політичного союзу, до складу якого входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан. Відповідно до рішення Ради колективної безпеки ОДКБ, в Казахстан направлені військові сили, основу яких становлять підрозділи Російської Федерації.

Операцію ОДКБ очолив командувач Повітряно-десантних військ РФ генерал-полковник Андрій Сердюков. Він брав активну участь в окупації українського Криму Росією у 2014 році. Також до Казахстану перекинуто військові підрозділи РФ, які брали участь в агресії проти України.

Читайте також: У МЗС України відреагували на розміщення сил ОДКБ у Казахстані

Прямий ефір