У Бельгії стартує саміт країн-членів — включення з Брюсселя (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

У Брюсселі стартує саміт країн-членів ЄС. Спецкореспондент каналу іномовлення України FREEДОМ у Європі Віталій Сизов у прямому включенні з місця подій розповів, що глави держав і урядів обговорять, як виготовити й доставити Києву раніше анонсований 1 млн снарядів, а також як збільшити допомогу Україні.

“Звісно, головна тема — те, як збільшити допомогу Україні. Як відомо, на початку тижня міністри закордонних справ і міністри оборони країн ЄС погодили історичне рішення про виділення 1 мільйона снарядів протягом наступного року. І тепер, звісно, треба обговорити те, як безпосередньо все це доставити в Україну. Це обсяг величезний, навіть для Європейського Союзу”, — сказав кореспондент.

У фокусі будуть також питання санкцій проти РФ і проміжні підсумки від відмови нафти й газу країни-агресора.

“Попередній саміт проходив на початку зими, і тоді це питання стояло гостро, і сьогодні будуть підбивати проміжні підсумки процесу відмови від російської нафти й газу. Будуть питання єдиного ринку. Також тут присутній голова Організації Об’єднаних Націй. Можливо, обговорюватимуть питання зернової угоди, її функціонування”, — додав Сизов.

Саміт відкриє президент України Володимир Зеленський.

Прямий ефір