Три завдання, які розв’язував Шойгу в Білорусі, назвав експерт

Білорусь. Фото: uatv.ua

Міністр оборони РФ Шойгу під час свого нещодавнього візиту до Білорусі намагався вирішити питання постачання. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився експерт програми міжнародної та внутрішньої політики Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевич, звернувши увагу на те, що військову делегацію РФ з білоруського боку зустрічало переважно цивільне керівництво.

На його думку, одним із найпростіших завдань Шойгу було подивитися, як у Білорусі проходить підготовка російських мобілізованих.

“Росія не має достатньо структури, щоб одночасно вести підготовку великої кількості призваних на військову службу. Це одна з причин, чому певна кількість російських чоловіків перебуває на території Білорусі”, — коментує Тишкевич.

Найважливішими завданнями міністра оборони РФ у Білорусі він вважає вирішення питань постачання російської армії.

“Починаючи від форми, закінчуючи тими самими аптечками тощо”, — пояснює гість ефіру.

Головним же експерт вважає оцінку Шойгу можливостей військової промисловості Білорусі.

“Ті зразки озброєнь, які Росія теоретично хотіла б отримати або хотіла б купувати. З одного боку, застарілі танки, боєприпаси. З іншого боку, є ціла низка перспективних зразків озброєння, які станом на сьогодні Білорусь не продає не тому, що там не люблять Росію чи підтримують Україну… Ні, якщо ми говоримо про ракетну техніку, наприклад, РСЗВ “Полонез” — там китайська елементна база, Китай проти такого… Якщо ми говоримо про засоби РЕБ, які ефективні проти більшості безпілотників, зокрема американських, це питання позиції Ердогана”, — пояснив Ігар Тишкевич.

На його думку, Шойгу якраз і з’ясовував, яке озброєння може придбати чи отримати у Лукашенка, і що Білорусь може виробляти з того, що російська армія витрачає на фронтах в Україні.

Читайте також: Білорусь — це перша траншея: стратегічне значення республіки для Путіна роз’яснив військовий аналітик

Прямий ефір