Трудова міграція українців – як запобігти відтоку людей, обговорюють на “Україна 30” (ВІДЕО)

Фото телеканал “Дом”

Україна лідирує серед європейських країн за кількістю працездатного населення, яке їде працювати за кордон.

Про це розповів перший віцепрем’єрміністр — міністр економіки України Олексій Любченко на всеукраїнському форумі “Україна 30. Трудові ресурси”. Сьогодні, 20 липня, обговорюють ринок праці в Україні та способи запобігання відтоку трудових ресурсів за кордон, інформує UA.

Точно Україна не знає, скільки громадян працюють за кордоном. Однак, за оцінками експертів, стабільно щорічно близько 3 млн українців виїжджають за кордон. Це в основному студенти та молодь від 25 до 34 років. Водночас тіньовий фонд оплати праці в Україні становить майже 0,5 трлн грн.

“Наведу один цікавий приклад. Минулого року, за даними Реєстру фізичних осіб — платників податків, 11 млн 300 тис. громадян України отримали офіційну заробітну плату. Майже 11 млн — не отримали ані найменшого доходу. Плюс є понад 11 млн пенсіонерів, розмір пенсій яких залежить від легальних працівників. Тобто маємо коштом одного працівника утримання двох незайнятих”, — зазначив Любченко.

Щоб повернути трудових мігрантів, уряд має намір спростити податкову систему, надати пільги й створити нові робочі місця. Цьому сприяє децентралізація, яка розвиває громади. Нові робочі місця також створюються у межах програми “Велике будівництво”: вже працевлаштовані понад 2 тис. українців. Крім того, уряд має намір реалізувати індустріальні парки — спеціальні промислові території. Відповідний законопроєкт вже готовий до другого читання.

“Держава буде інвестувати в будівництво інженерної та транспортної інфраструктури індустріальних парків коштом держбюджету. Другим кроком буде забезпечення податкових та митних пільг для учасників, тобто резидентів індустріальних парків. Відповідні законопроєкти також розроблені. Вони будуть прийняті восени”, — розповів міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Раніше повідомлялося, що в Україні збільшать мінімальну зарплату

Читайте також: МВФ відзначив прогрес України у впровадженні необхідних реформ, – Мінфін

Прямий ефір