Низький рівень народжуваності, високий рівень смертності та постійне зростання міграції руйнують людський капітал в Україні. До 2050 року населення в Україні, ймовірно, зменшиться до 35 млн.
Про це повідомляє UA з посиланням на доповідь ООН.
Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів. Недостатній рівень добробуту та відсутність у жінок можливостей поєднувати кар’єру й догляд за дітьми залишається одним із чинників, що заважають українцям мати бажану кількість дітей.
Поширеність поведінки з високим ступенем ризику та неінфекційні хвороби є одними з основних причин одного з найвищих рівнів смертності в Європі, особливо серед чоловіків. Близько третини українців помирає у віці до 65 років. Понад половині цих смертей можна запобігти.
За даними приблизних підрахунків, за межами країни постійно перебувають близько 3 млн українських працівників, і їхня чисельність, ймовірно, надалі зростатиме. Високий рівень бідності, труднощі з пошуком працевлаштування з гідною оплатою підсилюються політичними, соціальними та безпековими факторами, які стимулюють міграційний відтік.
Майже половина українських мігрантів зайнята в низькокваліфікованих видах діяльності, для яких вони мають зависоку кваліфікацію, їх приваблює поступово полегшуваний доступ до ринків праці в ЄС. Третина нещодавнього зростання рівня міграції відбулася завдяки українцям віком до 35 років, які переважно мають кращу освіту, ніж ті, хто залишається в Україні.
Нагадаємо, за даними Держстата, українці найчастіше вмирають від інсультів, раку та коронавірусу.
Читайте також: В Україні на 100 померлих – 40 немовлят, – Держстат