Посли Євросоюзу погодили 15-й пакет санкцій проти Російської Федерації. Однак він більше схожий на роботу над помилками над попередніми пакетами, бо справді відбувається аналіз, як РФ обходить уже запроваджені обмеження, зокрема й за допомогою своїх партнерів. Найімовірніше, подальше якісне посилення санкційного режиму проти РФ — це вже питання спілкування з новою адміністрацією нового президента США Дональда Трампа. Такою думкою сьогодні, 12 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився політолог Ігор Чаленко.
“Дійсно, 15-й пакет санкцій проти РФ більше спрямований на те, щоб закрити чергові проломи в санкційній політиці. Як на мене, звичайно ж, він є недостатнім”, — вважає політолог.
За його словами, пропозиції України, які напрацьовуються з місяця в місяць групою Єрмака — Макфола, на жаль, не реалізуються повною мірою.
“Як доказ цього — ми не бачимо достатнього обмеження по нафтогазовому сектору, по ядерному сектору, по фінансовому сектору та іншим. Хоча можливості, як прискорити безпосередньо падіння російської економіки, яка фінансує агресію проти України, дійсно є”, — зазначив гість ефіру.
Він додав, що якісне посилення санкційного режиму — це вже питання спілкування з новою адміністрацією новообраного президента США Дональда Трампа.
“Очевидно, він задасть тон. Ну і за ним уже підуть й інші актори на міжнародній арені, зокрема і ЄС”, — констатував Чаленко.
Експерт також прокоментував інформацію про те, що вже зараз адміністрація Байдена обмірковує нові санкції проти нафтогазового сектора, проти російської нафти.
“Я думаю, що в питанні таких санкцій, звичайно ж, це реально, але все залежатиме безпосередньо від настрою Байдена. Зазвичай якраз під кінець каденції дійсно такі санкції вводять активно”, — зазначив спікер.
На його думку, запровадження цих санкцій спричинить подальшу девальвацію російського рубля.
“І це прискорить ті системні проблеми, які зараз спостерігаються в російській економіці, зокрема через перегрів, через повне акцентування уваги на сфері ВПК. Але, ясна річ, що і Набіулліна з Центробанком, а також фінансово-економічний блок уряду вже мають деякі можливості, щоб протистояти об’єктивним наслідкам цих санкцій. Це якраз і показує, що все-таки санкції — гра в довгу. Ми їх можемо багато критикувати — недостатня ефективність, недостатня швидкість ухвалення, але поступово, крапля за краплею, цей камінь сточується. Що ми, відповідно, бачимо і зараз. І це дійсно зменшує можливості безпосередньо російської економіки і російської влади достатньою мірою фінансувати війну проти України. Хоча, з іншого боку, ми бачимо, що у федеральному бюджеті видатки на війну з Україною збільшено на 4%. Тому все одно Путін кидає всі ресурси на війну, забувши про потреби безпосередньо російського народу і забувши про свою економіку”, — резюмував Ігор Чаленко.
Читайте також: Дії Росії вказують, що вона готується до конфронтації з НАТО, потрібно витрачати на безпеку більше, — Рютте