Токсичність корупції зараз є надзвичайно високою: швидкість відставок пояснив Лещенко

Сергій Лещенко. Скріншот: uatv.ua

Не так важливо, ким розкрито факти корупції — журналістами чи представниками влади. Ключовим є те, як після викриття ці факти владою інтерпретовані. Вони інтерпретовані правильно. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився радник керівника Офісу президента (ОП) України Сергій Лещенко, коментуючи останні кадрові рішення, затверджені президентом України Володимиром Зеленським.

Він наголосив, що проблема корупції була ключовою для України протягом десятиліть, однак очевидно, що після початку війни це стало абсолютно неприпустимим.

“Якщо ти крадеш державні гроші, значить, ти крадеш на допомогу росіянам, бо менше грошей надійде до бюджету армії. У нас армія фінансується лише з бюджетних коштів. Вона не фінансується донорами, кредиторами. Виходить, ти послаблюєш Україну. Це токсичність, вона є надзвичайно високою зараз”, — коментує Лещенко.

Також корупція підриває довіру партнерів України, які наразі датують українську економіку.

“Наша життєздатність залежить від тих грантів та кредитів, які нам дають наші партнери. Для них корупція — це той багаторічний образ України, який, на жаль, за нами закріпився. Тому треба його міняти. І правильно робить президент, що змінює цей образ… Президент абсолютно логічно і правильно в цій ситуації чинить. Він не жаліє нікого, незалежно від статусу”, — наголосив гість ефіру.

Водночас він нагадав, що гучні відставки — це не події останніх днів.

“Це почалося ще влітку із відставкою [голови Служби безпеки України Івана] Баканова, [генерального прокурора Ірини] Венедиктової. Теж ці шлейфи корупційні за ними тяглися, і він [президент України Володимир Зеленський] тоді рубав голови. Просто ми вже призабули… Це правильна історія для країни, бо зараз не час думати про зв’язки, наскільки хто близький. А час надати всьому суспільству посил, віру в те, що Україна змінюється, і нашим партнери на Заході посил, що Україна — інша, тому що ми сьогодні залежимо від цих партнерів дуже сильно”, — наголосив радник керівника ОП.

Швидкість реакції на підозри чиновників у корупції, на думку Лещенка, зумовлена тим, що Україна зараз “не має часу експериментувати”.

“Україна вистояла не лише, але й зокрема завдяки допомозі Заходу. Допомога Заходу ґрунтується на тому, що Україна має змінюватися, повинна позбавлятися корупційних шлейфів, корупційних підозр навіть. Просто хтось проколовся, і щодо нього вже формується негативне громадське очікування. Навіть на це доводиться реагувати. Відповідно, влада бере мужність за будь-яких, навіть формальних підозр, змінювати тих, кому не можна дати третій, четвертий шанс. Такі обставини”, — пояснив Сергій Лещенко.

За словами радника керівника ОП, така реакція посилює довіру партнерів до України та наближає перемогу.

Читайте також: Рішення Зеленського у боротьбі з корупцією, які працюють на підвищення стійкості України — розбір (ВІДЕО)

Прямий ефір