Тема продовольчої безпеки визначає місце України у глобальному світовому порядку — думка (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: agropolit.com

Війна Росії з Україною — виклик, який має насамперед значення для самої України. Тема ж продовольчої безпеки має значення для глобального світового порядку денного. Таку думку в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко, коментуючи Міжнародний продовольчий саміт у межах гуманітарної програми Grain from Ukraine.

“Для глобального порядку денного нам потрібна якась ширша тема, яка зможе раціонально обґрунтувати нашу цінність та показати, чому безпечна, незалежна, вільна Україна є для всього світу найкращим вибором, незалежно від того, це демократичний світ чи який завгодно. І тут спроба обіграти тему продовольчої безпеки для мене особисто виглядає як дуже креативний хід української влади. Тут, безумовно, варто похвалити наших політиків, які зважилися на такий крок”, — наголосив гість ефіру.

За його словами, ця тема не піде зі світового порядку денного і після закінчення війни.

“Це не останній глобальний продовольчий саміт. І в майбутньому тема продовольчої безпеки світу буде дуже тісно пов’язана з Україною”, — наголосив Божко.

Він вважає, що загалом повномасштабне російське вторгнення дозволило світові усвідомити цінність України.

“Війна дуже чітко визначила ті ніші, в яких Україна може бути цінним партнером для всього світу. Це насамперед ніша продовольства. Те, що паралельно з повномасштабним вторгненням в Україну почалася глобальна продовольча криза, дало багатьом державам ґрунт подумати, чого реально варта підтримка України… По-друге, питання власної безпеки, тому що Збройні сили України показали високий клас і бойового духу, і швидкості оволодіння новітніми технічними засобами, і креативу в бойових операціях, і застосування тих обмежених технічних засобів, які в нашій країні є. Тому Україна — це великий внесок у безпеку світу як продовольчу, так і безпеку загалом”,— резюмував голова Центру політичних досліджень “Доктрина”.

Читайте також: Grain from Ukraine: як працює українська ініціатива з розширення експорту зерна — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір