Танки, гаубиці, РСЗВ: 134 одиниці забороненої військової техніки зафіксували на окупованій частині Донбасу

Протягом минулої доби на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей виявили 134 одиниці військової техніки, яка розміщена з порушеннями Мінських угод. Про це сьогодні, 20 лютого, із посиланням на Спільний центр з контролю та координації припинення вогню (СЦКК) повідомляє штаб операції Об’єднаних сил (ООС), інформує UA.

Зокрема, на окупованій частині Донецької області у зоні дій так званого “1-го армійського корпусу” з порушенням лінії відведення розміщено 5 одиниць озброєння та військової техніки:

 • у районі смт Бойківського (раніше – Тельманове), яке розташоване за 67 км від лінії дотику, – 2 буксировані гаубиці;
 • у районі села Стила (34 км від лінії дотику) – 3 буксировані гаубиці.

На окупованій частині Луганської області у зоні дії так званого “2-го армійського корпусу” розміщено 129 одиниць озброєння та військової техніки.

З них із порушенням лінії відведення:

 • у районі міста Міусинська (62 км від лінії дотику) – 3 ракетні системи залпового вогню (РСЗВ);
 • у районі селища Садового (57 км від лінії дотику) – 6 РСЗВ;
 • у районі смт Боково-Платового (54 км від лінії дотику) – 21 РСЗВ;
 • у районі села Весела Гора (54 км від лінії дотику) – 3 буксировані гаубиці;

із порушеннями районів зберігання:

 • у районі міста Хрустального (раніше – Красний Луч), розташованого за 54 км від лінії дотику, – 17 буксированих гаубиць;
 • у районі міста Міусинська (62 км від лінії дотику) – 4 самохідні гаубиці, 3 буксировані гаубиці, 2 танки та 2 зенітно-ракетні комплекси (ЗРК);
 • у районі села Садового (57 км від лінії дотику) – 16 танків;
 • у районі смт Боково-Платового (54 км від лінії дотику) – 11 буксированих гаубиць, 6 самохідних гаубиць, 4 буксировані протитанкові гармати;

військова присутність у зоні безпеки в районах:

 • міста Міусинська (62 км від лінії дотику) – 31 бойова броньована машина (ББМ).

Контролювати відведення озброєння на окупованій території мають спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ. Проте місія стикається з регулярним перешкоджанням роботі з боку незаконних збройних формувань (НЗФ).

Так, на блокпосту, розташованому приблизно за 3 км від міста Петровського (Луганська область) представник НЗФ відмовив патрулю ОБСЄ у проході до ділянки дотику, а на блокпосту біля села Заїченко (Донецька область) двоє озброєних членів НЗФ заборонили спостерігачам проїзд у напрямку села Пікузи (раніше – Комінтерново).

“Зафіксовані порушення з боку збройних формувань РФ свідчать про проведення ними активних заходів бойової підготовки для створення умов подальшої ескалації напруги на лінії зіткнення”, – зазначили у штабі.

Також повідомляється, що підрозділи Об’єднаних сил тримають ситуацію під контролем та продовжують виконувати завдання щодо стримування збройної агресії.

“Збройні сили України дотримуються Мінських домовленостей та відкривають вогонь виключно у тих випадках, коли дії російських окупаційних військ створюють загрозу життю та здоров’ю українських воїнів та мирних громадян”, – акцентували в штабі ООС.

Читайте також: Українська дипломатія працюватиме нон-стоп для вирішення безпекової кризи, — Кулеба

Прямий ефір