Ситуація в небі над Україною: засоби нападу переважають за можливостями над засобами захисту — розбір Романенка

Ігор Романенко. Фото: Facebook

В українському небі на сьогодні засобів нападу більше, ніж засобів протиповітряної оборони. Про це сьогодні, 24 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

“На поточний момент у цій повітряній сфері засоби нападу переважають за можливостями над засобами захисту. І у світі немає жодної держави, яка б на 100% забезпечила захист. Але принципово важливо покращувати потенціал цієї протиповітряної та протиракетної оборони, що і робиться у нас в дуже непростих умовах”, — сказав він.

Романенко зазначив, що з моменту початку повномасштабної війни росіяни активно били по Києву, який вони називають “центром ухвалення рішень”, однак не досягли результатів. Однак, за його словами, створити протиповітряну та протиракетну оборону такого ж рівня, як у столиці, неможливо поки що навіть в обласних центрах. Військові ефективно виконують завдання на наявних системах озброєння, але їх не вистачає.

“З іншого боку, ворог вивчає цю ситуацію. І, як ми бачимо, наприклад, з того, як росіяни завдають повітряних ударів по Одесі, вони використовують принцип комплексування різного виду озброєння повітряного нападу. Тобто ми там бачимо балістичні ракети, які засоби протиповітряної та протиракетної оборони можуть знищувати з низькою ймовірністю. Бракує комплексів, і комплекси мають бути відповідних спроможностей, яких там немає. Ми бачимо, що застосовуються крилаті ракети, застосовуються безпілотні літальні апарати, камікадзе, чи Shahed, чи баражуючі боєприпаси… І в результаті цього ефективність знищення цілей за сукупністю ударів протягом доби сягає близько 56%. Це пов’язано з тим, що там не вистачає як кількості засобів протиповітряної оборони, протиракетної насамперед, так і не вистачає таких засобів, які б могли працювати по аеробалістичних цілях, до яких належить “Онікс”, Х-22, балістичні “Іскандери”, — сказав Романенко.

Експерт вважає, що набагато ефективніше буде вражати не тільки цілі, що летять на територію України, а й пускові установки.

Читайте також: Коли Україна отримає F-16 — заяви та прогнози сторін (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що вночі 23 липня чергової російської повітряної атаки зазнали місто Одеса та Одеська область. Внаслідок атаки в Одесі загинула одна людина, 22 отримали поранення, з них четверо — діти. 14 осіб, зокрема троє дітей, госпіталізовано. З-під завалів рятувальники дістали жінку, що дивом вижила. Ударами зруйновано Спасо-Преображенський кафедральний собор, пошкоджено Будинок вчених, бульвар Жванецького та житлові будинки мирних громадян. У будинках пошкоджено фасади та дахи, вибиті вікна.

У ніч на 24 липня російські окупанти здійснили нічну атаку дронами Shahed-136 по портовій інфраструктурі Дунаю в Одеській області.

Прямий ефір