Свято вогню та металу – фестиваль KOVAL FEST провели у Дніпрі (ВІДЕО)

Фото Facebook KovalFest

З 14 по 16 жовтня у Дніпрі, у межах фестивалю KOVAL FEST, просто неба майстри з усієї України показували всім охочим, як металолом перетворюється в унікальні твори мистецтва.

Про це повідомляє UA.

У заході взяли участь понад півсотні майстрів з усієї країни.

Віталій Стрижак приїхав з Кременчука. На очах глядачів звичайний шматок металу він перетворив на рибу. Каже, що працює у стилі вільного кування. Як це робили багато років тому.

“Щоб популяризувати це мистецтво ковальства. І передавати його далі, далі, щоб воно не згасало”, – розповів Віталій.

Тема фестивалю цього року – постапокаліпсис. Бердянські ковалі спеціально для фесту виготовили танк, що крокує.

“Тут автомобільні запчастини. Кошик, наприклад. Амортизатори – гідравліка для ніг. Бак якийсь був у мене для копчення. Зчіпки різні. Шматок вентиляційної витяжки”, – розповів про деталі танка майстер виробничого навчання Бердянського машинобудівного ліцею Олександр Шапкар.

З підручних матеріалів створювали не тільки великі скульптури. Місцеві жителі на фестивалі показували свої вироби, для яких використовували залишки прутів, металеву сітку, автомобільні запчастини.

“Коли у нас криза і вартість металу дуже велика, то доводиться вигадувати якісь речі, які подобаються людям”, – зазначив коваль Сергій Рябцов.

За роботою ковалів спостерігали сотні глядачів.

“Як із залізяки роблять витвори хороші, – давно цього не бачили, дуже давно. Це просто диво! Такі кругом красиві вироби“, – поділилася жителька Дніпра Ірина.

KOVAL FEST у Дніпрі проводять вже четвертий рік. І кожен раз на згадку про подію ковалі роблять для міста скульптуру. Цей фестиваль не став винятком.

“Зробили таку ось скульптуру “Сокіл надихає“. Яке відношення має сокіл до фестивалю? Є багато видів соколів. Це той вид, який вимирає”, – розповів організатор фестивалю KOVAL FEST Григорій Талісман.

Організатори KOVAL FEST вже роздумують над тематикою наступного фестивалю. І сподіваються, що його зможуть відвідати учасники й з інших країн.

Нагадаємо, у Дніпрі пройшов Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва.

Читайте також: На Варшавському кінофестивалі від України були представлені три фільми та анімаційна стрічка

Прямий ефір