Свіжомобілізованих росіян відправлять на передову в Україні для поповнення втрат, — Жданов

Олег Жданов. Скріншот: uatv.ua

Усіх свіжомобілізованих росіян відправлять на передову в Україні для поповнення втрат, бо на деяких ділянках фронту РФ критична ситуація. Про це сьогодні, 23 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Олег Жданов.

“Їх справді відправлять у передові частини, тому що там некомплект досягає іноді до 70%, тобто в роті може залишатися 25-30 осіб, а має бути 100. Тому їх однозначно відправлять на передову і змішуватимуть їх з тими, хто залишився в живих, щоб ті допомогли їм якнайшвидше освоїтися на лінії фронту”, — сказав Жданов.

Він прогнозує, що перші мобілізовані росіяни прибудуть на фронт за 3-4 тижні. При цьому багато хто з них насправді не служив в армії і не має жодного досвіду.

“Вони проводять мобілізацію без розбору: збирають тих, кого можуть зібрати. Причому доходить до абсурду: людей, які вийшли на протест проти мобілізації, везуть у відділення, складають протокол і вручають повістку до військкомату, де їх приймуть та відправлять на підготовку та відправку на війну. Тобто найдемотивованіші люди отримують повістку і їх відправляють у військкомат для того, щоб вони поповнили стрій. Ось вам і моральний дух, і мотивація до участі у бойових діях. Вона не просто нульова, вона негативна”, — зазначив військовий експерт.

Він також сумнівається, що російська окупаційна армія готова до зими.

“Ще можу нагадати, що солдат у російській армії стоїть на останньому місці. Ось перше, що везуть російські тилові частини, вони везуть купу боєприпасів, одразу ешелон боєприпасів завозять і одразу ешелон палива, щоб техніка стріляла, щоб техніка не зупинилася. Солдат завжди на останньому місці. Ну, ось мені розповідали наші військові, що у серпні вони зустрічали російських солдатів, які були ще у зимовій формі одягу. Тобто такий рівень постачання. Як вони будуть підготовлені до зими? Ну, ми можемо лише здогадуватись”, — сказав Жданов.

Він вважає, що оголошення мобілізації може виявитися фатальною помилкою для президента РФ Володимира Путіна, тому що примусові приводи у військкомати викликатимуть протистояння з владою.

“Я думаю, що, з одного боку, можливо, навіть це й непогано, що Путін таки зважився на мобілізацію, тому що це прискорить процес падіння його рейтингу і розуміння в російському суспільстві всієї згубності цієї ситуації, яка сьогодні склалася … Як тільки почнуть приходити перші похоронки і перші тіла, це ще більше ускладнить ситуацію всередині Росії. Ще більше підніме протест у соціумі Російської Федерації. Але ви знаєте, ми з вами пройшли два Майдани. Ми знаємо, що щойно виходить понад 10% населення на протест, все, влада обвалюється автоматично”, – сказав експерт.

Читайте також: Одні тікають із країни, інші готові завдати собі каліцтв — як росіяни рятуються від мобілізації (ВІДЕО)

Нагадаємо, вранці 21 вересня президент РФ Володимир Путін виступив зі зверненням до народу на федеральних телеканалах, в якому оголосив про часткову мобілізацію в Росії. Телеканал FREEДОМ зібрав реакцію світових політичних лідерів.

Прямий ефір