Світ вітає Україну з 30-річчям незалежності

Фото УНІАН

Посол Європейського Союзу Матті Маасікас привітав країну з 30-ю річницею незалежності українською мовою.

Про це повідомляє  UA з посиланням на Європейську правду, а також офіційну заяву Держдепу.

Україні продовжують надходити вітання з нагоди 30-річчя з Дня Незалежності. Посол Європейського Союзу Матті Маасікас привітав народ з 30-ю річницею українською мовою.

“Я родом з Естонії і я добре розумію справжнє значення незалежності, звільнення з тенет імперії. Це означає, що народ залишає негативний досвід позаду, відновлює свою ідентичність і право вирішувати власну долю. За словами Тараса Шевченка, “у своїй хаті – своя правда, і сила, і воля”. Український народ ліпше знає, що для нього найкраще”, – сказав Матті Маасікас.

Він згадав, що з перших днів незалежності ЄС стояв пліч-о-пліч з Україною та її народом, а у 2013 році захист європейських прагнень українців став ключовою рушійною силою Євромайдану. Матті Маасікас зауважив, що зараз Україна стала одним з пріоритетних партнерів ЄС і одним з найбільших отримувачів фінансової допомоги.

Державний секретар США Ентоні Блінкен також привітав українців з Днем Незалежності.

“Від імені Сполучених Штатів Америки я шлю найкращі побажання народові України у зв’язку зі святкуванням Дня Незалежності”, – ідеться в заяві Держдепу.

Держсекретар нагадав, що тридцять років тому Верховна Рада “зробила сміливий вибір на користь нового курсу України як незалежної, демократичної й суверенної держави, заснованої на європейських цінностях”.

Блінкен також наголосив, що протягом усього цього періоду США підтримували українців.

“Ми твердо переконані, що демократична, процвітаюча і безпечна Україна відповідає інтересам не тільки народу України, а й Сполучених Штатів та міжнародної спільноти”, – додав він.

Нагадаємо, що Україна сьогодні святкує День Незалежності.

Прямий ефір