Світ на боці України: партнери Києва збільшують обсяги допомоги (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Новий пакет санкцій Євросоюзу проти Росії, ленд-ліз та фінансова підтримка України. Незважаючи на ядерний та газовий шантаж Кремля, партнери Києва збільшують обсяги допомоги Україні: фінансової, гуманітарної та військової. Свої уряди у цьому підтримують громадяни, про що свідчать результати опитувань, передає FREEДОМ.

“Вітаючи мужність українського народу, який захищає свою країну та європейські цінності, депутати Європарламенту закликають країни-члени ЄС та інші країни, які підтримують Україну, значно збільшити свою військову допомогу, особливо у тих сферах, про які просить український уряд. Резолюція закликає держави-члени, що “вагаються”, надати свою справедливу частку необхідної військової допомоги, яка допоможе наблизити завершення російсько-української війни”, — йдеться у заяві прес-служби Європарламенту.

Україну підтримує більшість демократичних країн світу. Велика Британія — окрім військової та фінансової допомоги Україні навчає на своїй території українських військових. Вже кілька місяців інструктори із дев’яти країн проводять підготовку тисяч українських солдатів. У жовтні програму навчання розширили — тепер тренуватимуть ще молодший командний склад Збройних сил України. Прем’єр-міністр Британії заявила, що Королівство підтримуватиме український народ до самої перемоги.

Для підготовки до зими США через USAID нададуть Україні 55 мільйонів доларів. Гроші підуть на ремонт та технічне обслуговування комунікацій для опалення будинків, лікарень, шкіл та підприємств по всій країні. Разом з тим, з 1 жовтня набув чинності закон про ленд-ліз. Це означає, що невдовзі українська армія отримає набагато більше сучасної зброї.

Україну підтримують не лише лідери демократичних держав, а й звичайні люди. За результатами опитування Reuters/Ipsos майже три чверті американців вважають, що Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати Україну, незважаючи на ядерний шантаж Росії. За подальше постачання озброєння в Україну висловилася і більшість мешканців країн Євросоюзу. Про це свідчать дані опитування Eupinions. Наприклад, у Польщі “за” військову допомогу Києву – 84 відсотки опитаних, у Німеччині – 61 відсоток.

Читайте також: Китай не хоче зв’язуватися з стороною, що програє — Росією, — Коваль

Прямий ефір