Стефанішина назвала пріоритети щодо інтеграції України до НАТО

Фото Укрінформ

Віцепрем’єрміністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час публічної дискусії центру “Нова Європа” на тему “Україна-НАТО. Партнерство розширених можливостей: що далі?” відзначила пріоритети України у євроатлантичній інтеграції.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Урядовий портал.

Чиновниця наголосила на необхідності проведення всіх внутрішніх трансформацій, які дозволять скористатися можливостями ЕОР (партнерство з розширеними можливостями) в повній мірі та наближать отримання ПДЧ (Плану дій щодо членства в НАТО).

“Сьогодні ми вже започаткували велику роботу разом зі Службою безпеки України і Держспецзв’язку для переходу на стандарти НАТО у сфері закритих даних, інформаційних систем. Верховна Рада вже ухвалила закони про оборонні закупівлі й розвідку. Наступні кроки – це ухвалення закону про Службу безпеки України і завершення роботи стосовно парламентського нагляду та контролю за сектором безпеки й оборони”, – зазначила Стефанішина.

Читайте такожНАТО повинна зберегти єдність, щоб захистити союзників від агресії Росії, – Каракуц (ВІДЕО)

Вона окремо порушила тему розширення взаємодії з НАТО в межах ЕОР. Так, за останні чотири місяці уряд уже напрацював пропозиції щодо змісту партнерства в межах Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції, спрямував їх на розгляд президенту. Після узгодження пропозицій главою держави їх спрямують у штаб-квартиру НАТО та членам Альянсу на розгляд і напрацювання спільної програми. 

“У межах EOP Україна бачить свій вклад у посиленні стратегії безпеки в Чорноморському регіоні та боротьбу з гібридними загрозами. Зараз ми говоримо про створення Центру з питань стійкості як державного аналітичного центру, який акумулюватиме таку експертизу і напрацьовуватиме методології”, – сказала віцепрем’єрміністр.

Також Стефанішина висловилася щодо матеріалізації “політики відкритих дверей” НАТО у стратегії НАТО-2030.

“Політика відкритих дверей” має реально відобразитися в стратегії НАТО-2030 і, зокрема, в межах саміту країн НАТО в липні 2021 року. Очевидно, що нам необхідно також працювати над питанням нового підходу НАТО до політики взаємодії з країнами-партнерами Оne partner – one plan. Це дозволить ефективніше систематизувати взаємодію з Альянсом у межах спільних програм, різних проєктів і трастових фондів”, – додала Стефанішина.

Раніше повідомлялося, що Україна приєднається до зустрічі міністрів закордонних справ НАТО.

Прямий ефір