Статус “НАТО+” – жест американських республіканців за Україну, – Гербст (ВІДЕО)

Скрін із відео

Президент США Джо Байден має бути сильнішим, коли він працює проти можливої нової російської агресії.

Про це в ефірі іномовлення України UA заявив директор Євразійського центру при Атлантичній раді (Atlantic Council, США), посол США в Україні (2003-2006 рр.) Джон Гербст.

“Я сказав би, що це було б важко зробити. Але я б не сказав, що це неможливо”, – зазначив Гербст щодо надання Україні статусу “НАТО+”.

Дипломат наголосив, що на відміну від Трампа, Байден “прекрасно розуміє, що Америці потрібен НАТО”. Але через ослаблення за президенства Трампа впливу США у військовому блоці сьогодні закріпити статус “НАТО+” саме в Альянсі важко.

“Його (Байдена, – ред.) керівництво трішки заслабке. Тому він зробив величезну помилку щодо “Північного потоку-2” – бо німці хотіли цього, попри те, що це було проти американських, європейських інтересів. А якби Байден сильно керував НАТО, можливо, ми б і досягли цієї мети (про статус “НАТО+”, – ред.)”, – вважає Гербст.

Тому зараз конгресмени запропонували надати Україні новий статус, діючи через законодавство США.

“І я бачу спробу Конгресу, як жест республіканців за Україну. Тому що вони вважають, що Байден має бути сильнішим, коли він працює проти можливої російської нової агресії”, – підсумував дипломат.

Раніше в ефірі іномовлення України UA Ганна Шелест, директорка програм безпеки Ради зовнішньої політики “Українська призма”, головна редакторка Ukraine Analytica, заявила, що в межах самого Північноатлантичного альянсу не існує поняття “НАТО+”. Це термін, який зараз справді запропонували американські законодавці.

Читайте також: Надавати Україні озброєння та посилювати НАТО на сході Європи потрібно до вторгнення Росії, – Гербст (ВІДЕО)

Прямий ефір