Стан здоров’я ув’язненого в ОРДЛО Матюшенка є критичним, – Денісова

Фото Facebook Людмили Денісової

Стан здоров’я громадянина України Валерія Матюшенка, який незаконно утримується органами окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованій території Донецької області у Макіївській виправній колонії №32, критичний.

Про це повідомляє UA з посиланням на Telegram-канал омбудсмена Людмили Денісової.

“Відповідно до медичного висновку за протоколом ультразвукової діагностики щитовидної залози, Валерій має ознаки дифузно-осередкових змін щитовидної залози та глибоку шийну лімфадопатію з обох сторін. Зволікання з кваліфікованим лікуванням може призвести до онкологічного новоутворення”, – сказано у повідомленні.

Лікарі рекомендують здійснювати медобстеження кожні три місяці та регулярно приймати медикаменти.

“Також Валерій Матюшенко має вроджене генетичне захворювання – синдром Туретта, для якого властиві постійні підсвідомі скорочення м’язів. Після перенесених тортур, його стан погіршився, інтервал між нервовими тиками становить лише декілька секунд, що призводить до морального та фізичного виснаження”, – зазначила Денісова.

Валерій перебуває в полоні з 15 липня 2017 року. Після затримання пережив сильні побої, йому зламали ребра. 28 серпня 2018 року був засуджений окупантами за «шпигунство на користь України» до 10 років позбавлення волі.

Чотири роки Валерія Матюшенка виключають зі списків на обмін та не допускають до нього представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста, ОБСЕ, ООН.

“Всі вищеназвані дії стосовно Валерія є порушеннями не лише українського законодавства, але і норм міжнародного права, зокрема Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни, Додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року та Європейської Конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року”, – повідомила Денісова.

Нагадаємо, у в’язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини незаконно утримують 30 жінок.

Читайте також: Лише 25 тис. дітей реалізують право на інклюзивну освіту із 85 тис. в Україні, – Денісова

Прямий ефір