США виступають проти участі росіян у місії ООН на Донбасі

Про це заявив спецпредставник США по Україні Курт Волкер в інтерв’ю газеті The Washington Post, опублікованому на сайті видання в неділю, 26 листопада, інформує DW.

Зокрема, на думку офіційного Вашингтона, охоронна місія ООН повинна мати свободу переміщення по всьому Донбасу і контролювати український бік  кордону з Росією. “Контингент має отримати доступ до українсько-російського кордону і не мати у своєму складі жодного російського персоналу”, – наводить газета слова спецпредставника США.

План США, відзначив Волкер, полягає в тому, щоб направити на Донбас миротворчий контингент ООН, який мав би не лише широкі функції, але і великі повноваження щодо забезпечення безпеки.

Стратегія Вашингтона базується на припущенні, що очільник  Кремля прагне чи щонайменше розглядає можливість відмови від своїх фінансових і військових зобов’язань на сході України. Якщо довгострокова мета Путіна полягає в створенні промосковської України, тоді його постійне втручання дає протилежний ефект, вважає  Курт Волкер.

Американський дипломат наголосив, що має намір продовжувати переговори, на яких обговорюється і питання про введення “блакитних касок” з помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Волкер наголосив, що миротворчий план вселяє надію на повернення до “Мінська-2”.

“Ми намагаємося прояснити наші варіанти. Якщо вони хочуть залишитися на своїх позиціях, зробити це вони можуть, проте це буде пов’язано для них з великими витратами. Якщо вони хочуть вийти з ситуації, такий розвиток подій може стати чимось, про що ми можемо домовитися і де ми можемо знайти шляхи ефективного досягнення цієї мети”, –  зазначив він.

В інтерв’ю газеті Волкер нагадав, що у Києва також є зобов’язання у рамках мінських домовленостей, у тому числі проведення місцевих виборів на сході України, надання регіону спеціального статусу і амністія сепаратистам. Це, вказав автор статті, може статися, тільки якщо Путін виконає свою частину угоди.

На початку листопада Курт Волкер повідомив, що Вашингтон попросив українську владу не висувати конкуруючі резолюції щодо миротворців, оскільки США зацікавив відповідний проект Москви. 13 листопада на зустрічі з Сурковим американський дипломат передав 29 поправок до російського проекту резолюції Радбезу. Але тільки з трьома з них російська сторона погодилася.

Проект резолюції, внесений Москвою на розгляд ООН, передбачає розміщення “блакитних касок”, озброєних стрілецькою зброєю, для охорони членів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на лінії розмежування на Донбасі після відведення важкого озброєння сторонами конфлікту. Склад місії має бути погоджений представниками Києва і самопроголошених “республік”.

Київ наполягає на розгортанні місії і розташуванні  миротворців ООН в усій зоні збройного конфлікту на Донбасі і ділянці російсько-українського кордону завдовжки 420 км, а також наданні їм широких прав.

Прямий ефір