Спроба анексії Росією територій України не в’яжеться з контрнаступом ЗСУ: як українці ставлять Путіна на місце

Українські захисники. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Збройні сили України продовжують контрнаступ, повертаючи території під контроль української влади, повідомляє FREEДОМ.

2 жовтня українські військові взяли під повний контроль Лиман у Донецькій області. Це місто стратегічно важливе для подальшого контрнаступу ЗСУ на територію Луганської області, кажуть військові експерти. Деокупація Лимана стала черговим ударом по репутації президента РФ Володимира Путіна.

Російські війська намагалися залишити місто того дня, коли російський президент урочисто підписав так звані “договори” про “приєднання” до Російської Федерації захоплених українських територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Українська армія тим часом деокупувала ще кілька населених пунктів, що межують із Лиманом.

“Не дуже в’яжеться проголошення Кремля з тими реаліями, які відбуваються на фронті. І в цьому контексті цілком очевидно, що після взяття під повний контроль Лимана українські сили оборони мають усі можливості для руху в межах контрнаступу у напрямку на Сватове, або в район Кремінної, Рубіжного, Лисичанська та Сєвєродонецька”, — каже військовий експерт Владислав Селезньов.

Пояснити втечу з Лимана “жестом доброї волі” вже не ризикнули. Найвище військове керівництво РФ критикують і в російських пабліках, і на пропагандистських телеканалах. В американському Інституті вивчення війни (ISW) припускають, що утримання окупованих російською армією територій Луганської області тепер для Кремля не є пріоритетом.

“Поразка під Лиманом вказує на те, що президент Росії Володимир Путін зменшує пріоритетність захисту Луганської області на користь утримання окупованих територій на півдні України. Українські та російські джерела постійно зазначають, що війська РФ продовжували зміцнювати позиції у Херсонській та Запорізькій областях”, — йдеться у повідомленні Інституту вивчення війни (ISW).

На думку військових експертів, Збройні сили України можуть звільнити всі окуповані Росією території вже навесні. Але для цього потрібна постійна підтримка західних партнерів із постачанням озброєнь.

“Цілком очевидно, що всі території нашої країни будуть звільнені. У якій послідовності, із залученням яких сил й коштів і коли — нам поки що цього ніхто не скаже. Але цілком очевидно, що на кінець весни наступного року, за твердженням генерала Буданова, керівника Головного управління української розвідки, вся територія України буде звільнена від окупантів”, — сказав Селезньов.

Постійна представниця президента України у Криму Таміла Ташева звернулася до кримчан із проханням підготуватися до різних сценаріїв розвитку подій, а росіянам порекомендувала залишити територію України до початку деокупації півострова. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що терміни деокупації Криму визначать два основні параметри — зброю та звільнення Донецька та Луганська.

“Донецьк і Луганськ є символами варварської цивілізації. Більше кримінальних анклавів придумати в наш час не можна. Я, до речі, максимальний прихильник того, що ми маємо максимально швидко зайти саме до Донецька та Луганська. Ці два міста повинні впасти. Це символічно. І після цього не лише фінал війни швидко буде зрозумілий, а й обвалення політичної системи в Росії відбудеться”, — сказав Подоляк в інтерв’ю “УНІАН”.

У тому, що Україна поверне Крим, не має сумнівів і президент України Володимир Зеленський. У деокупованому Ізюмі він звернувся до жителів півострова.

“Мій сигнал людям у Криму: ми знаємо, що це наші люди, і це жахлива трагедія, що вони в окупації понад вісім років. Ми туди повернемося. Я не знаю, коли саме. Але ми маємо плани, і ми повернемося туди, тому що це наша земля та наші люди”, — наголосив лідер України.

Читайте також: Путінська анексія територій чотирьох областей України: експерт пояснив юридичну нікчемність

Нагадаємо, 30 вересня Путін виступив у Кремлі на церемонії “приєднання” до РФ тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України після того, як на них відбулися псевдореферендуми. У своїй промові він також закликав Київ “сісти за стіл переговорів”.

Прямий ефір