Спроб перетворити Карабах на “Крим-2” не відкидає азербайджанський політолог: про фактор Варданяна (ВІДЕО)

Нагірний Карабах. Ілюстрація: segodnya.ua

Росія направила свого представника — мільярдера Рубена Варданяна — у Нагірний Карабах, щоб він очолив регіон, і Кремль не мав там жодних проблем. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився азербайджанський політолог, конфліктолог Аріф Юнусов.

Гість ефіру назвав сильним ходом Кремля переїзд у Нагірний Карабах Варданяна, який заявив про відмову від громадянства РФ та згоду обійняти посаду глави уряду невизнаної державної освіти. На думку Юнусова, Карабах на сьогодні залишається єдиним місцем у регіоні, де Росія почувається комфортно, спираючись на проросійськи налаштоване вірменське населення.

“Росія зробила досить сильний хід: вона туди направила свого представника, олігарха Рубена Варданяна, мільярдера з Москви. Він утік, рятуючись від санкцій. Але насправді, звичайно, головна його мета — захопити владу мирним шляхом і очолити Карабах, щоб далі ніяких проблем у Росії в цьому регіоні не було, якщо, скажімо, Азербайджан спробує якимось силовим чи іншим шляхом повернути контроль над Карабахом, тоді новий карабаський лідер Рубен Варданян і взагалі населення Карабаху зробить “Крим-2″. Тобто проведуть референдум, що вони хочуть бути у складі Російської Федерації”, — коментує Юнусов.

Політолог також не виключає, що цілі Кремля у ставці на Варданяна можуть бути ще вищими.

“За вдалого збігу обставин Варданян має стати на чолі Вірменії та замінити Пашиняна [прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна] і не допустити негативних моментів: виходу з ОДКБ, посилення антиросійських настроїв, якихось небажаних дій у Карабасі проти російських миротворців. Для цього і посланий туди такий засланий козачок на прізвище Варданян”, — вважає Аріф Юнусов.

Читайте також: Антиросійські настрої у Вірменії — нове явище: причини пояснив конфліктолог (ВІДЕО)

Прямий ефір