Справа “Схем”: міністр фінансів вимагає оприлюднення результатів розслідування

Фото з сайта mof.gov.ua

Міністр фінансів Сергій Марченко розкритикував повернення до роботи директора департаменту банківської безпеки “Укрексімбанку” (Київ) Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки Олега Осіпова, які застосували силу до журналістів. Він зажадав оприлюднення результатів розслідування банку та реакції уряду.

Про це Марченко написав у Facebook, повідомляє UA.

Він переконаний, зухвала реакція працівників “Укрексімбанку” та демонстративна поведінка керівника банківської безпеки свідчить, що ці люди не вважають, що вчинили протиправно.

“Свобода слова – пустий звук для них. Вимагаю від наглядової ради та правління термінової оцінки і реакції на ситуацію. Вимагаю, щоб керівництво банку оприлюднило результати службового розслідування”, – написав очільник Мінфіну.

За словами міністра, йому прикро, що один з найбільших державних банків виявився неготовим адекватно відреагувати на “цю ганебну ситуацію”.

“Це підриває не лише довіру до банку, а й держави в цілому“, – додав Марченко.

Нагадаємо, 4 жовтня на журналістів програми “Схеми” вчинили напад під час зйомки інтерв’ю з головою правління “Укрексімбанку” Євгеном Мецгером. За словами журналістів, охоронці забрали карти пам’яті і видалили записане відео. Згодом фахівці відновили запис. Євгену Мецгеру і Володимиру Пікалову вручили підозри в нападі на журналістів програми “Схеми”.

Читайте також: Напад на “Схеми” в “Укрексімбанку”: передали до суду обвинувальний акт стосовно 4 людей

Прямий ефір