Скільки грошей РФ щодня витрачає на війну і де їх братиме через посилення санкцій — розбір від економіста

Ілюстративне фото: minfin.com.ua

Російська Федерація щодня витрачає на війну в Україні 700 млн дол. Задля фінансування війни Росія урізатиме соціальні бюджетні виплати, хоча бюджет країни вже перебуває в глибокому дефіциті. Про це сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Виходячи з тих цифр, які є на сьогоднішній момент, щодня Російська Федерація витрачає на війну близько 700 млн дол. 600-700 млн залежно від обсягу витрачених боєприпасів і техніки. Приблизно такі гроші обходиться щодня війна. Тоді, коли РФ отримувала від продажу енергоносіїв до Євросоюзу близько 800 млн дол., для неї тиск, пов’язаний із витратами на війну, був незначним. Але у зв’язку з посиленням санкцій, насамперед на енергоносії, у зв’язку з ембарго на нафту, у зв’язку з передбачуваним запровадженням обмежень цін на нафтопродукти, звичайно, баланс між доходами та витратами тільки на цей вид, скажімо, витрат держбюджету буде, звичайно, у бік збільшення витрат”, — сказав він.

Тому, зазначив експерт, як наслідок російському бюджету буде все важче виконувати функції, пов’язані з фінансуванням військових дій.

За словами Пендзина, ухвалюючи подібні політичні рішення, ніхто грошей не рахує. І політичні рішення аж ніяк не враховують економічних наслідків. Росія не вистачає коштів утримувати Крим, не кажучи вже про нові території.

“Тим більше ми повинні розуміти, що на сьогоднішній момент РФ Крим утримувати не дуже грошей вистачає. А поява нових суб’єктів федерації, особливо які перебувають у зоні бойових дій, це величезний тиск на бюджет, який вже на сьогоднішній момент є глибоко дефіцитним”, — пояснив він.

Експерт нагадав, що на початку 2022 року бюджет РФ зверстався з досить великим профіцитом. Але сьогодні це вже дуже серйозний дефіцит, і він поглиблюватиметься.

“Поглиблюватися просто через те, що будуть серйозно падати доходи від продажу енергоносіїв, істотно скоротили податкові надходження до суб’єктів федерації іноземні підприємства, які залишили РФ. Тому в цій ситуації однозначно доходи російського бюджету падатимуть і, звичайно, для того, щоб продовжувати фінансувати війну, для того, щоб продовжувати фінансувати збройну агресію, урізатимуть фінансування важливих соціальних статей, які сьогодні є в російському бюджеті”, — підсумував Олег Пензін.

Читайте також: Росія сама ховає перспективу перемовин своїми ж руками, — звернення президента Зеленського

Нагадаємо, як розповів кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус, базова інфляція у Росії протягом останніх місяців зростає. Ціни теж зростають, товарів дедалі меншає. На Росію насувається ціла куля проблем — країна буде відкинута на кілька десятків років назад.

Читайте також: “Тягуча” інфляція чекає на Росію, ефект від санкцій посилюватиметься — прогнози економістів (ВІДЕО)

Прямий ефір