Скетчком “Фіма”: Ольга Сумська про участь у новому комедійному проєкті телеканалу “Дом”

Фото с сайта kanaldom.tv

З 20 грудня на телеканалі UA виходить український комедійний скетчком “Фіма”. Це дотепний погляд на тему сімейних стосунків. У центрі сюжету – велика родина. Фіма – вдень фінансист, а ввечері – стендап-комік. Настя – його вагітна дружина. Кіра – їхня 8-річна донька. Крім того, в житті молодої сімʼї беруть активну участь батьки Насті – Наталія Василівна та Костянтин Іванович.

Серіал розповідає, як із посмішкою вирішуються будь-які важливі справи у звичайній родині – від непорозумінь у стосунках до побутових рішень. Як виховувати дітей (як маленьких, так і дорослих)? Як знайти компроміс у суперечках? Як справедливо розподілити побутові справи? Як допомогти та підтримати близьких, не посваритися вщент з батьками, порозумітися з людиною, яка думає зовсім не так, як ти. 

Персонаж Ольги Сумської – мама дорослої, вже заміжньої жінки, яка сама має доньку шкільного віку. З будь-якого приводу у неї є власна думка, яку вона вважає за необхідне всім донести. Зокрема, що жінка – “двигун” сім’ї. І що її доньці варто ставитись до життя простіше. А ще вона нетипово прихильна до зятя.

Ольга розповідає, як разом з режисером вони створювали цього персонажа – Наталію Василівну:

“Моя роль мами та бабусі в серіалі “Фіма” – трохи інфантильної, непростої жінки. Режисер Кирило Бін просив мене не говорити у кадрі “побутово”, а трохи додавати мамі “придуркуватості”. Інколи хотілося зірватися на скандальну емоцію, але Кирило знову просив зіграти дубль. Вибух всередині – зовні стриманість!” – говорить акторка.

Героїня Сумської в серіалі “Фіма” не стереотипна. Інтелігентна викладачка в університеті віком 50+, що досі приваблива, але водночас по-своєму кумедна. Завдяки їй ми починаємо бачити дорослу українку інакше – більш складною та неоднозначною.

Ольга з ентузіазмом приєдналася до проєкту, оскільки її надихають цікаві сюжетні лінії, героїні з характером та перевтілення. Натомість “Фіма” отримав персонажа, якого Сумська зіграла з властивою їй елегантністю й одночасно з гумором. При тому, що знімати комедію, як визнає сама актриса – найскладніша справа.

“Тут, на майданчику, тобі все здається смішним. А потім дивишся у кадрі – і де все поділося?! Сміються, зазвичай, з першого дублю, якщо він дійсно смішний. А далі йде розкадровка. І це вже інші емоції – зосередженості. Але дуже багато потім додає монтаж і музика. Хоча успіх у кіно ніколи не можна гарантувати – це як лотерея. Найголовніші фактори, звісно, – акторський ансамбль і сценарій. Коли все, завдяки їм, складається, як пазл, тоді фільм, найчастіше, і досягає успіху”, – зазначає Ольга Сумська.

Стосунки з партнерами по майданчику у Сумської склалися дуже вдало.

“Мамою Дарʼї Легейди я вже була у кількох серіалах. Тому ми відчуваємо одна одну з пів-слова. Ну і вся сімейка взагалі нівроку! Фіма, на мій погляд, просто неймовірний! Для мене Фіма Константиновський – це феєрверк, вибух! Коли я вперше зустрілась із ним на майданчику, одразу почула: “Вітаю! Я не актор! Одразу попереджаю!”. А потім Фіма зайшов у кадр, і я зрозуміла, що він кращий за будь-яких професійних акторів. Боюсь перехвалити, щоб не задер носа!” – продовжує вона.

Наскільки теплі стосунки акторів на зйомках допомогли зобразити справжню родинну атмосферу та щирі почуття – дивіться з 20 грудня в ефірі телеканалу “Дом” та на Youtube-каналі “Отдыхай ДОМа”.

Прямий ефір