Що стоїть за новими погрозами Шойгу — думка військового експерта

Сергій Шойгу. Фото: dw.com

ЗС РФ уже показали все, на що здатні, ще на початку повномасштабного наступу на Україну 2022 року. Про це сьогодні, 8 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Так він прокоментував заяву міністра оборони РФ Сергія Шойгу про те, що країни НАТО все більше втягуються в конфлікт у зоні бойових дій, а це може призвести до “непередбачуваного рівня ескалації”.

“Це погроза “терміново все зупиніть, інакше ми за себе не ручаємося”. Що значить за себе не ручаєтеся? Що ви таке ще можете показати, крім ядерної зброї, чого ми ще не бачили, не чули, не знали, чим ви ще нам не погрожували. Можна перефразувати класичний мем “Хоспаді, а розмов-то було”. Зрозуміло, що ця війна важка, неймовірна, але “друга армія світу” показала все, на що була здатна ще в лютому-березні-квітні. Усе. Що там нове вже, чого ми не очікуємо, вже не буде. Ядерною зброєю нам погрожували вже в травні. Чим відповіла Україна? Зокрема, кияни відповіли класичною історією про Щекавицю, що там збиратимуться і там будуть любовні втіхи перед ядерною війною. Тобто такою була відповідь”, — сказав Ступак.

Військовий експерт звернув увагу, що від травня 2022 року з риторики вищих посадових осіб РФ, великих осіб, не йдеться про пропагандистів, перестали розповідати й погрожувати ядерною зброєю.

“Я бачу, що поки що, на цей момент, ця вся загроза завдяки геополітичним різним контактам, зокрема США з Китаєм, Китаю з Росією, Туреччини з Росією і Китаєм, ця загроза зараз пішла. Можна сказати, нівельована, пішла на другий, третій план, у тінь. Так, вона в теорії ще є, в теорії можна ще погрожувати, але актуальною ця загроза зараз не є. Тому всі погрози міністра оборони РФ я зводжу до того, що “терміново зупиніть, інакше ми за себе не ручаємося”. А в чому ви не ручаєтесь, що ви нам покажете, яку кузькіну мать? Я впевнений, що цієї кузькиної матері в РФ просто банально немає”, — висловив думку Іван Ступак.

Але наголосив, що ядерна загроза ще повністю не знята, може повернутися, але поки вона не актуальна.

Читайте також: Російська пропаганда “воює” із західними танками ще до їхнього прибуття до України — які цілі переслідує Кремль

Прямий ефір