Що меншим буде російський військовий потенціал, то швидше буде досягнутий мир, — Зеленський наприкінці 1020-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Відбулося засідання Ставки верховного головнокомандувача, під час якого розглядалося питання підготовки українських воїнів. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доповів про ситуацію на фронті. Також сьогодні Україну відвідали прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал і лідер німецької опозиції Фрідріх Мерц. Про це сьогодні, 9 грудня, наприкінці 1020-ї доби повномасштабного вторгнення Росії в Україну розповів президент Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Щодо підготовки українських воїнів він зазначив, що є потреба відчутних змін.

“Кадрові зміни відбулись. Саме для того, щоб перезавантажити систему підготовки наших воїнів. Олег Апостол і Михайло Драпатий цим будуть займатись. Сьогодні був початок відповідного обговорення на Ставці. Дав доручення на наступну Ставку підготувати детальну доповідь, а зараз — зробити аудит того, які речі потребують негайних змін, що саме має бути виправлено, що маємо додати й кого ще замінити. Все, що необхідно, може бути забезпечене і на організаційному рівні, і на рівні фінансів. Саме якість підготовки воїнів — це багато в чому результативність наших воїнів у боях і, звичайно, це збереження життів наших хлопців”, — звернув увагу Зеленський.

Олександр Сирський доповів йому про ситуацію на основних напрямках фронту в Україні та про Курську операцію.

“Була також окрема доповідь Павла Паліси щодо сум прямих коштів у бригади безпосередньо для додаткової закупівлі дронів. Нещодавно вже ухвалили рішення про суму таких прямих грошей. Але зараз бачу, що тієї суми також недостатньо. Доручив прем’єр-міністру найближчими днями збільшити таке фінансування для бригад додатково — на порядок збільшити”, — сказав президент.

Глава держави розповів про свою зустріч з новим прем’єр-міністром Естонії Крістеном Міхалом, який свій перший візит здійснив саме в Україну.

“Ми вдячні за всю підтримку — оборонну, політичну, гуманітарну. Вдячні Естонії та всім Балтійським державам. Говорили про те, як досягти більших результатів у захисті нашої землі та людей від Росії — у захисті нашої Європи”, — поінформував Зеленський.

Він також подякував Франції та президенту Макрону за підготовку однієї бригади.

“І зараз будемо говорити з французькою стороною про підготовку другої бригади. Також зараз у Європі, а саме в Німеччині, американська сторона готує українську бригаду. І це важливо. І ми говорили з нордиками, із країнами Північної Європи, що вони разом і разом із державами Балтії можуть теж підготувати бригаду. Це буде дуже відчутний внесок в оборону Європи”, — повідомив президент.

Розповідаючи про зустріч з Мерцом, Зеленський висловив слова подяки Німеччині за її справжнє лідерство у Європі.

“Мені подобається позиція Мерца, і це просто правдива, справедлива позиція, що для України несправедливо та неефективно воювати “однією рукою”: нам потрібні “Тауруси”, як і інші далекобійні ракети, щоб бити по необхідних військових, саме військових, цілях у Росії й саме так закінчити війну якнайшвидше”, — висловив своє враження від спілкування з німецьким опозиційним політиком глава держави.

“Що меншим буде російський військовий потенціал, то швидше буде досягнутий мир. Україна представила партнерам пункти плану перемоги — його пункти, і геополітичні пункти, і воєнні. І ми вважаємо, що країни, від яких залежить і питання щодо НАТО, і далекобійна зброя для нашого захисту, і всі ті країни, хто фінансує виробництво зброї в Україні, потребують спільної позиції та повної координації. Європа, Америка, інші частини світу — ми всі маємо бути в єдності заради безпеки, бо не буває безпеки часткової. Якщо є Росія, яка руйнує життя інших, це завжди битиме по всіх. Ми маємо бути разом”, — впевнений він.

Читайте також: Якщо впаде Україна, Путін повернеться в Сирію, Африку та багато інших країн, — Зеленський

Прямий ефір