Що більше зробимо сьогодні, то швидше завершимо війну нашою перемогою, — президент Зеленський за підсумками 456-го дня війни

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

На передовій всі воїни мають пам’ятати: що більше російських полонених візьмуть, то більше українців буде повернуто. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 25 травня, у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

Так, він поінформував про черговий обмін.

“Сьогодні є черговий позитивний результат у нашої команди, що займається обмінами. Повернули з російського полону ще 106 наших воїнів — вони билися на Бахмутському напрямку. Дуже важливо те, що про багатьох із цих 106 людей узагалі не було жодної інформації — вони вважалися безвісти зниклими. Але ми їх знайшли. Повернули додому. Вісім офіцерів, 98 солдатів і сержантів… Дякую всім, хто дав цей результат. Буданов, Єрмак, Усов, Лубінець, Малюк, Клименко — усі, хто готував цей обмін, — молодці! Просто молодці! Звичайно, дякую й кожному нашому бійцю, які забезпечили наявність у нас відповідного обмінного фонду”, — сказав Зеленський.

Глава держави провів зустріч в Києві з міністром оборони Швеції. Подякував за незмінну підтримку для Української держави, для воїнів. Особливий наголос у зустрічі зробили на посиленні оборони України бронетехнікою. Обговорили й авіаційну коаліцію, яка створюється з партнерами.

Президент повідомив, що Фінляндія відправила новий, вже 16-й пакет оборонної підтримки. Загальний обсяг цього пакету — понад 100 млн євро.

Також є й важливе рішення Ради Євросоюзу для України — ще на рік подовжено торговельну лібералізацію на українську продукцію.

“Фактично це повне скасування мит і квот до червня 24-го року. І це новий етап секторальної інтеграції нашої економіки — України та всього Європейського Союзу, те, що однозначно робить нас всіх у Європі сильнішими. У процесі нашого просування у Євросоюз таку лібералізацію — поки тимчасову — ми маємо зробити постійною, і без жодних винятків та обмежень. Власне, як це й має відповідати духу єдиної та вільної Європи — без бар’єрів”, — розповів Зеленський.

Він подякував за це рішення європейським партнерам.

“Кожен, хто прагне сили й міцності для всієї Європи, ухвалює саме такі рішення. Маємо бути свідомі того, що й після цього є ризик, що окремі обмеження все ж можуть залишитися. Якщо тиск окремих урядів на ЄС збережеться. Але внутрішня політика не має перекривати спільні європейські цілі. Тож, упевнений, ми зможемо знайти таке рішення, зокрема для фермерів в Україні і в деяких країнах-сусідках, яке відповідатиме нашим спільним європейським інтересам і стандартам”, — наголосив президент.

Глава держави мав честь привітати з професійним днем Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України. Подякував за те, що зв’язок в Україні й для держави, і для військових, і для звичайних громадян залишається стабільним попри всі загрози. Це важливий результат, який допомагає стійко та ефективно протидіяти російським окупантам.

Також президент подякував воїнам Нацгвардії, зокрема на Запорізькому напрямку. Знищено пару російських “Сушок” 15-ю бригадою оперативного призначення. Й відзначив воїнів на Донецькому напрямку.

“Слава всім, хто б’ється заради України! Дякую всім у світі, хто нам допомагає!” — сказав Зеленський.

Президент мав нагоду звернутися до спільноти американського Університету імені Джонса Гопкінса. Це один із провідних навчальних закладів США. Його випускники й випускниці — потужні особистості, і деякі з них значно вплинули на політику.

“Побажав максимально цінувати час. Бо кожен день має значення. Що більше зробимо сьогодні, то швидше завершимо війну нашою перемогою. І тільки нашою”, — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Це буквально з’єднує українців: Зеленський привітав зв’язківців із професійним святом

Прямий ефір