Саміт лідерів ЄС стартував у Чехії — деталі (ВІДЕО)

Прапор ЄС. Фото: pixabay.com

Саміт лідерів Європейського Союзу відкрився сьогодні, 6 жовтня, у столиці Чехії Празі. Серед питань, які обговорюватимуть на заході, тема війни РФ проти України, а також її вплив на різні політичні сфери, повідомляє FREEДОМ.

Як зазначає журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк, ця зустріч стане запуском європейської політичної спільноти, ідею якої у травні озвучив президент Франції Еммануель Макрон. Ця ініціатива є не альтернативою членства у Євросоюзі, а її доповненням. Ідеться про нову структуру співробітництва членів ЄС із країнами-партнерами в Європі, які підтримують демократичні цінності.

“Зважаючи на драматичні наслідки російської війни, які торкнулися країн Європи на багатьох фронтах, ми погодилися створити Європейську політичну спільноту з метою об’єднання країн європейського континенту та надання платформи для політичної координації. Мета полягає в тому, щоб об’єднати лідерів на рівноправній основі, сприяти політичному діалогу та співпраці з питань, що становлять взаємний інтерес”, — йдеться у листі-запрошенні голови Європейської Ради Шарля Мішеля.

На саміт приїхали лідери 44 країн Європи та сусідніх регіонів. У ньому беруть участь усі представники 27 країн-членів ЄС, держави-кандидати на вступ до блоку, а також ті країни, які пов’язані з ним економічними угодами та поділяють європейські цінності.

Запрошення отримали лідери України, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Молдови, Великої Британії, Туреччини, Сербії та низки інших держав, які не входять до Євросоюзу. Білорусь та Росія серед запрошених не значаться.

Читайте також: Тільки сильна та непохитна Європа зупинить Путіна, — Урсула фон дер Ляйєн (ВІДЕО)

Прямий ефір