Саме європейські партнери є локомотивом надання дозволів Україні на удари углиб РФ, — аналітик

Винищувачі F-16. Фото: lockheedmartin.com

НАТО розуміє, що, попри ядерний шантаж з боку Росії, РФ не застосовуватиме ядерного озброєння, яким вона лякає весь цивілізований світ та керівництво України з 2022 року. Тому не цей фактор є ключовим у відмові НАТО дати дозвіл Україні на удари вглиб РФ далекобійною західною зброєю. У НАТО хочуть, щоб це рішення ухвалювалося не колегіально, а окремо з кожною країною НАТО. І, до речі, в України це непогано виходить. Про це сьогодні, 21 вересня, в ефірі телеканалу FREEДOM сказав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Тут слід згадати заяву генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга. Він заявляв, що рішення на застосування озброєнь країн НАТО вглиб Російської Федерації прийматиметься не колегіально, а відповідно кожною країною НАТО. Україна це врахувала та вжила безпрецедентних заходів у цьому питанні. Йдеться про укладення двосторонніх договорів військово-технічної допомоги між Україною та кожною з країн НАТО. Причому йдеться не лише про європейських партнерів, а й Канаду”, — відзначив військово-політичний аналітик.

Він нагадав про конкретні країни НАТО, які надали Україні можливість завдання ударів у глиб території Російської Федерації з використанням озброєння, переданих Силам оборони України. Зокрема, Нідерланди.

“Ця країна ухвалила безпрецедентне рішення щодо використання F-16, переданих Україні в небі над РФ. А я нагадаю, що F-16 оснащені крилатими ракетами повітряного базування. Йдеться про клас “повітря-земля”. Це AMG-158. Навіть її перша модифікація, AMG-158, дальність поразки близько 400 км. Крім того, в рамках чергового “Рамштайну” Нідерланди надали Україні військово-технічну допомогу суму на 80 млн доларів. І не можна виключати той факт, що у цьому пакеті допомоги Нідерланди могли передати АМГ-158″, — розповів експерт.

Він додав, що після Нідерландів про дозвіл застосовувати зброю вглиб Російської Федерації заявили Швеція, Фінляндія. Попри заборону США, розглядає можливість надання України аналогічного дозволу і Франція.

“Нагадаю, що Франція, виробник крилатих ракет повітряного базування “Скальп”. Це фактично ті ж самі Storm Shadow, тільки з покращеними тактико-технічними характеристиками. Дальність ураження наземних цілей близько 300 км. Крім того, Франція заявила про можливість передачі українській стороні вже до закінчення 2024-го своїх літаків. Йдеться про Mirage 2000. До речі, буквально вчора французька сторона заявила, що група українських пілотів уже пройшла курс навчання”, — розповів гість ефіру.

Він наголосив, що саме європейські партнери є локомотивом надання дозволів Україні на удари углиб Росії.

Читайте також: Росія сьогодні не розуміє, як Україна веде цю війну маневрів, — Братчук

Прямий ефір