Розслідування щодо операції “Вагнергейт” триває за трьома напрямами

Фото з сайта sluga-narodu.com

Повноцінні висновки щодо операції із затримання російських найманців приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” можна буде робити після завершення розслідувань за трьома напрямами.

Про це у програмі “Взгляд с Банковой” телеканалу UA розповів народний депутат (фракція “Слуга народу”), представник президента України у Конституційному суді України Федір Веніславський.

“Є три напрями розслідування цієї події. Перший – це Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України. Другий – Державне бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора, за фактом оприлюдненої у ЗМІ інформації було зареєстроване кримінальне провадження. І третій напрям – це журналістські розслідування Bellingcat та українських журналістів. Ось коли вся ця інформація буде повністю вивчена та узагальнена, тоді ми зможемо робити якісь висновки”, – наголосив Веніславський.

Нардеп нагадав, що Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, пропрацювавши кілька місяців, підготувала проміжний звіт.

“Всі охочі можуть з ним ознайомитися на сайті Верховної Ради України. Але я б закликав усіх дочекатися остаточного звіту, який має бути повнішим, комплекснішим, з урахуванням, зокрема, і тих матеріалів, які надали журналісти-розслідувачі Bellingcat”, – сказав Веніславський.

Він наголосив на головному проміжному підсумку: ані розслідування Bellingcat, ані розслідування Тимчасової слідчої комісії не встановили факту державної зради з боку вищих посадових осіб Української держави або факту витоку інформації з Офісу президента.

Повна версія програми: Досягнення судової реформи: “Взгляд с Банковой” з Федором Веніславським

Нагадаємо, СБУ спростувала чутки про свою участь у так званій “вагнерівській спецоперації”.

Читайте також: Розслідування “Вагнергейту” опубліковано – що далі? Інтерв’ю з Володимиром Фесенком

Прямий ефір