Ротація російських окупантів під Бахмутом закінчується — сил для наступу у них недостатньо, — військовий оглядач

Бахмут. Фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

На сьогодні ротацію російських окупантів у районі міста Бахмут Донецької області практично завершено. На зміну “вагнерівцям” приходять регулярні частини збройних сил РФ. Можливо, серед них є і частини так званого “першого армійського корпусу “ДНР”. Однак наступального потенціалу у росіян на цій ділянці фронту недостатньо. Таку думку сьогодні, 1 червня, озвучив військовий оглядач Денис Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Серед цих частин регулярних (що прийшли на Бахмутський напрямок — ред.) є і такий підрозділ, як “Шторм Z”. Це такий собі косплей на ПВК “Вагнер” з боку Міністерства оборони РФ. І так само збиралися ці підрозділи якраз для того, щоби використовувати їх як штурмові частини. І серед цих підрозділів зараз спостерігається суттєвий фактор дезертирства”, — сказав Попович. 

Він нагадав, що ця ротація була викликана політичними амбіціями Пригожина, який вважав за краще відвести свої частини від Бахмута через загрозу оточення з боку Сил оборони України. 

“На сьогодні ротація практично завершується — регулярні частини збройних сил РФ, вочевидь ще й розбавлені частинами так званого “першого армійського корпусу “ДНР”, займають позиції в Бахмуті. На мій погляд, у них мало сил для того, щоби далі продовжувати якісь наступальні дії в напрямку Слов’янська і Краматорська. Очевидно, з їхньою допомогою будуть утримувати позиції в Бахмуті, щоб його не втратити”, — сказав оглядач. 

Він також акцентував, що зараз вигляд армії РФ загалом змінився. Це вже не та армія, яка наступала на Україну 24 лютого минулого року. 

“Тоді було більше професійних військовослужбовців, контрактників, підготовлених тією чи іншою мірою військових. Зараз у них мобілізовані, багато в чому слабо навчені, погано мотивовані. І ще в них суттєва нестача молодших командирів”, — зазначив Попович. 

Процес мобілізації, за його словами, у РФ триває найрізноманітнішими способами. 

Попович вважає, що в оборонному плані сили противника не варто недооцінювати. 

“Ми бачили їхні невдалі загалом “м’ясні штурми”. Але для того, щоб оборонятися, сил у ворога достатньо. Тому в цьому сенсі їх недооцінювати поки що не варто. Наскільки в них це вийде — покажуть тільки контрнаступальні дії української армії і те, наскільки вони будуть успішними. Вважається, що морально-психологічний стан російської армії — на низькому рівні. Але, так чи інакше, це озброєні люди, які здатні вбивати. Тому лише реальна практика покаже, як розгортатимуться далі події”, — зазначив гість ефіру.

Читайте також: Росіяни перейшли від штурму до тактики артилерійсько-мінометних обстрілів, — Грабський про ситуацію на Бахмутському напрямку 

Раніше речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий повідомив, що ПВК “Вагнер” замінюють у Бахмуті регулярні підрозділи російської армії, а саме повітряно-десантні війська і мотострілецькі підрозділи. Ті, хто замінюють “вагнерівців”, мають низький моральний дух, бо бачать і те, в якому вигляді перебуває місто, і в якому стані Бахмут залишають військовослужбовці ПВК.

Прямий ефір