“Росію потрібно позбавити можливості виробляти нові ракети”: Київ наполягає на посиленні санкцій (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Європарламент визнав Росію державою — спонсором тероризму. Відповідну резолюцію ухвалили напередодні у Страсбурзі. Документ містить довгий перелік терористичних актів, які вчинила Росія щодо України. Європарламент визнав, що РФ здійснює атаки на житлові райони та цивільну інфраструктуру, внаслідок чого гинуть тисячі українців. На тимчасово окупованих територіях, йдеться у резолюції, росіяни проводять страти без суду та слідства, тортури та інші звірства, інформує FREEДОМ.

“Ще одна брехня, яку ми постійно чуємо з російського боку, що російська армія нібито завдає ударів тільки по військових об’єктах. Насправді що більше російську армію відтісняють, що більше вона зазнає поразки на полі бою, то частіше її цілями стають цивільні об’єкти. І удари по них — спроба залякати українське суспільство та послабити його настрій”, — резюмувала єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон.

Одразу після голосування Європарламенту Росія здійснила масований ракетний обстріл українських міст, внаслідок якого були пошкоджені об’єкти інфраструктури та житлові будинки.

Тим самим Росія підтвердила звинувачення, озвучені в Європарламенті. Оголошення Росії державою — спонсором тероризму поки що не матиме жодних юридичних наслідків, але підготує ґрунт для того, щоб Путін та його уряд були притягнуті до відповідальності перед міжнародним трибуналом.

Росію потрібно позбавити можливості виготовляти нові ракети, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він закликав Євросоюз не зволікати з ухваленням чергового, вже 9-го пакета антиросійських санкцій.

“Особливу увагу потрібно приділяти санкціям, які гальмують та зупиняють ракетну індустрію Російської Федерації, тобто здатність виробляти нові ракети. Потрібно просто знищити цю можливість, щоб вони не мали додаткового ресурсу для знищення українських міст, української енергетичної системи, українських громадян”, — резюмував Кулеба.

В останні місяці для обходу санкцій Росія активно співпрацює з Іраном, отримує від нього бойові дрони. Інтеграція російського та іранського військово-промислового комплексу може нашкодити не лише Україні, а й усій Європі, зазначають експерти, тому важливо цю співпрацю припинити. А той факт, що Москва звернулася по зброю до Тегерана, лише підтверджує, що санкції працюють.

“Ми бачимо, що не від хорошого життя Росія змушена користуватися іранським військовим виробництвом, дронами, зокрема ракетами, про які зараз всі говорять, це все від того, що вони просто не мають можливості зараз брати десь ще це, а своїх виробничих потужностей вже не вистачає”, — зазначає член Міжнародної робочої групи з питань санкцій проти Росії Олександр Лисенко.

Вже 5 грудня Євросоюз заборонить імпорт російської нафти та обмежить її транспортування, а з 5 лютого почне діяти ембарго і на імпорт російських нафтопродуктів, що має позбавити Росію доходів від продажу нафти.

Читайте також: Необхідно посилювати не тільки санкції проти Росії, а й механізми їхнього контролю, — політексперт

Прямий ефір