Росію готують до тотальної війни — розбір від військового експерта

Ілюстрація: pixabay.com

Російська влада готує своїх громадян до тотальної війни, до якої буде залучена вся країна. Таку думку сьогодні, 7 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Ян Матвєєв.

“Я думаю, що дійсно вони потихеньку готують Росію до тотальної війни. У тому сенсі, що до війни має бути залучена повністю вся країна, починаючи від трудових резервів, тобто коли і промисловість повністю перебудована на військові рейки, і закінчуючи повноцінною загальною мобілізацією, коли просто всі чоловіки, ті, які не зайняті, скажімо, на військовому виробництві, вважаються військовослужбовцями і рано чи пізно потрапляють на фронт вже за потребою. Поки що офіційно російська влада цього уникає, щоб не викликати надто багато хвилювань. У тому числі це доводить те, що російське суспільство не повністю підтримує війну, інакше б вони б набагато легше запроваджували всі ці заходи різні. Але очевидно, що вони хочуть тривалої війни”, — сказав він.

Матвєєв зазначив, що зараз обговорюють можливий новий наступ РФ, який може розтягнутися в часі і принести величезні втрати російській окупаційній армії.

“Я думаю, їх цілком влаштовує така відносно уповільнена війна. Головне, щоб жодних загроз їм не виникало, тобто якихось проривів українських і так далі. Це теж вказує на те, що ЗСУ потрібно робити якісь дії у відповідь, які якраз можуть викликати колапс і політичної, і військової влади російської армії”, — вважає Матвєєв.

На його думку, російське суспільство може повернутися в нормальний стан у разі падіння путінського режиму після перемоги України в розв’язаній Кремлем війні. Експерт зазначив, що багато росіян “пливуть за течією” і на них впливає пропаганда, тому є відчуття, що в РФ багато хто виступає за війну.

“Коли зникне пропаганда, коли зникне жорсткий авторитарний контроль влади в Росії, то, звісно, російські люди житимуть, скажімо так, більш спокійно і спаде ось ця певна пелена…Ми не бачимо якоїсь активної добровільної підтримки війни. Цього не бачить і влада, і та ж пропаганда. Їх це дуже дратує… Тому що в будь-якому разі за нормального мирного життя, без пропаганди, без авторитаризму, завжди основна кількість населення будь-якої країни хоче жити мирно, хоче просто ростити дітей, працювати, відпочивати тощо”, — сказав Матвєєв, додавши, що якби росіяни масово підтримували війну проти України, то російській владі не потрібно було б використовувати свій репресивний апарат.

Читайте також: “Досить, навоювалися!”: російський активіст повернувся у РФ і почав миротворчу кампанію

Прямий ефір