Росіяни не хочуть воювати в Україні: як провалюється мобілізація Путіна (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

10 років ув’язнення за дезертирство — саме такий термін тепер в Росії загрожує кожному, хто відмовиться виконувати злочинні накази Кремля. Так само можуть засудити тих, хто добровільно здасться в полон. Такі зміни в Кримінальному кодексі Росії суперечать запевненням кремлівських пропагандистів про нібито небувалий ентузіазм росіян з приводу оголошеної російським президентом Володимиром Путіним мобілізації. Призовники в соцмережах діляться подробицями нового армійського життя: п’яні товариші по службі, іржава та стара зброя, відкрите порушення указу про мобілізацію, передає FREEДОМ.

У Республіці Бурятія майбутнім військовослужбовцям роздають обереги. У Владивостоці мобілізовані складають спорядження в пакети для сміття. А в Примор’ї новобранцям роздали іржаві автомати Калашнікова, пояснивши, що танкістам вони не знадобляться.

Через явний провал з матеріально-технічним забезпеченням призову в Росії відправили у відставку заступника міністра оборони Дмитра Булгакова. На його місце призначили генерал-полковника Михайла Мізінцева, який керував операцією в Сирії та бомбардуваннями українського Маріуполя. Кремлівські пропагандисти пропонують покращити оснащення російської армії в нетривіальний спосіб: “кожна багата людина обирає 100 мобілізованих і платить їм щомісяця якусь суму”.

Зранку 24 вересня відновилися акції протесту в різних містах Росії. Масовими їх назвати не можна, але відбувалися вони традиційно для РФ — зі затриманнями, кийками та автозаками.

За даними правозахисників “ОВД-Инфо”, на акціях в Іркутську, Томську, Новосибірську та Улан-Уде затримали кілька сотень людей. В Іркутську противникам мобілізації видавали повістки. Усіх журналістів на мітингу у Новосибірську закрили в одному автозаку, пишуть активісти руху “Весна”.

Тим часом на фінському, казахському та грузинському кордонах — кілометрові черги з автомобілів. Ті, що біжать від мобілізації, стоять на виїздах багато годин. Вони обривають з машин наклейки зі “Z” і приховують будь-які інші ознаки підтримки режиму, щоб в’їхати без зайвих проблем.

Тих, хто не хоче бути ані солдатом, ані втікачем планують садити у в’язниці згідно з новими поправками до Кримінального кодексу РФ. Крім того, сидітимуть і ті, хто допомагає ухилятися. Так, московський військовий комісар пригрозив кримінальною відповідальністю юристам, які консультують росіян, котрі підпадають під мобілізацію.

З дня оголошення мобілізації в Росії підпалили щонайменше шість військкоматів.

Кремль збирається призвати до армії 1,2 млн осіб. Про це повідомляє опозиційне видання “Медуза” з посиланням на анонімне джерело у федеральних міністерствах. Джерело зазначає, що з обласних центрів “рекомендували набирати мінімум”. А там, де немає ЗМІ та опозиції — у депресивних регіонах та віддалених селах — брати по максимуму. У Генштабі Збройних сил України повідомили, що найбільша частина мобілізованих у Росії — це сержантський і рядовий склад, а також молодші офіцери. Ці категорії російської армії зазнають найбільших втрат в Україні.

“Спеціалістів дефіцитних спеціальностей у противника наразі немає, а їхня підготовка буде займати тривалий час. Тому, перш за все, противник зосередив свою увагу на формуванні загальновійськових частин підрозділів, підрозділів ракетних військ та артилерії”, — повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

Явні порушення положень указу про мобілізацію, особливо щодо чоловіків, які призову не підлягають, викликають гнів росіян. Їхня недовіра до Кремля зростає, підкреслюють в Інституті вивчення війни. За даними аналітиків Інституту, якщо ставлення росіян до призову не зміниться завдяки якимось урядовим “подачам”, ні про яку якість резерву говорити не доведеться.

Читайте також: Не часткова, а справжня мобілізація: наслідки указу Путіна для росіян обговорюємо з експертами

Прямий ефір