Росіян не припиняють переслідувати за антивоєнну позицію — хто сьогодні під ударом Кремля

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Кримінальну справу про повторну дискредитацію російської армії і публічне виправдання тероризму. 19-річній Олесі Кривцовій з Архангельська заборонили користуватися інтернетом та іншими засобами зв’язку, включно з листами й телеграмами, за винятком “екстрених випадків”. Студентці Північного Арктичного університету загрожує 7 років позбавлення волі за її публікації в соціальних мережах. Одна з них була присвячена інструкції, як здатися в полон, розміщеній на українських сайтах для російських солдатів, інша — підриву Кримського мосту, інформує FREEДОМ.

“Я не вважаю себе злочинницею, і сиджу в камері з убивцями, засинаю тільки після того, як вони заснуть, тому що мені правда дуже страшно”, — розповіла Кривцова.

По 7,5 років колонії для подружжя Олександра Мартинова і Людмили Разумової. Прокуратура Тверської області звинуватила їх у поширенні “фейків” про російську армію і вандалізмі.   Кримінальне провадження проти них було відкрито в березні 2022 року, тоді ж їх посадили в СІЗО. 

А ось 32-річну Оксану Ронжину з маленького шахтарського містечка Осинніки в Кузбасі оштрафували на 30 тис. рублів за “дискредитацію” російської армії. Нещодавно вона опублікувала в інстаграмі фразу “Женуть окупантів, красунчики. Нічого не вийде у злісного старого карлика, який захопив владу у РФ”. 

“Практично з початку війни. Мені пости було страшно писати, тому що я розуміла, що їх можуть заскрінити. Мені чомусь на думку не спало, що зі сторіс, які через певний час видаляються, можна зробити те саме. У мене було багато публікацій, і в поліції виявилося ціле досьє — не знаю, з якого моменту вони стежили, коли й хто їм наводку дав на мене. Або вони самі після цієї історії з мітингом уже читали мої соцмережі”, — розповіла Ронжина.

Репресивна машина Кремля не зупиняється ні на секунду. Затримання, обшуки, штрафи та кримінальні провадження за інакомислення лише набувають нової сили, розповідають експерти. 

“Те, як поводяться російські загарбники в Україні, так само вони поводяться і всередині Росії. Таке враження, що вони просто намагаються залякати, показати, хто в домі господар. І це вже навіть не просто проти тих, хто проти війни, це взагалі в країні намагаються встановити такий режим, за якого люди бояться”, — наголосила російська правозахисниця Євгенія Чирикова.

Сьогодні жити в Росії — означає розуміти, що можеш потрапити за ґрати в будь-який момент, розповідають правозахисники. Під особливим прицілом ті, хто раніше активно виступав проти російської агресії і вже мав проблеми з силовиками. 

Читайте також: Як змінювався опір росіян режиму Путіна протягом 10 місяців війни проти України — огляд

Прямий ефір