Росія зупинила дію зернової ініціативи — подробиці

Ілюстративне фото: agropolit.com

Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі оголосив про неможливість складання інспекційного плану на 1 червня через чергову безпідставну відмову російської делегації реєструвати вхідний флот до участі в зерновій ініціативі. Про це сьогодні, 1 червня, повідомили в Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, інформує FREEДОМ.

У міністерстві зазначили, що 30 та 31 травня Росія без пояснень зареєструвала для інспекції лише одне вхідне судно на порт “Чорноморськ”, тоді інші сторони СКЦ підтвердили до участі в Чорноморській ініціативі 10 суден на три порти.

“Деструктивна позиція Росії та відсутність зареєстрованих суден на інспекцію унеможливлює складання інспекційного плану на сьогодні, про що всі сторони були повідомлені Секретаріатом СКЦ”, — наголосили в Мінінфраструктури.

На даний час на черзі на інспекцію в територіальних водах Туреччини очікують 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 млн тонн продовольства для світу.

“Це майже вдвічі більший обсяг, ніж було експортовано в травні. Деякі судна очікують інспекції СКЦ понад три місяці. Це понад 1 млрд дол. збитків, які позначаються на кінцевій вартості продовольства для світу. Таким чином Росія в черговий раз знайшла спосіб обмежити світ в їжі. Блокування реєстрації нового вхідного флоту, як і блокування найбільшого порту “Південний”, є грубим порушенням умов зернової ініціативи, під якою підписалась і країна-агресор”, — йдеться в повідомленні.

Українська делегація звернулася до Секретаріату СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу в складі трьох інспекційних команд та дев’яти інспекцій на день, як того вимагають процедури СКЦ. Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно узятися до роботи в разі відновлення реєстрації суден.

Читайте також: Росія викрадає українське зерно і забирає покупців агропродукції — деталі від Горбачьова

Нагадаємо, Росія блокує роботу найбільшого порту зернової угоди “Південний”.

Прямий ефір