Росія відпрацювала всі можливі технології ведення дезінформації, — Романюк

Ілюстрація: pixabay.com

За останній рік фактчекерам проєкту StopFake доводилося стикатися з підробленими аудіоповідомленнями, відео, документами та фото. Про це сьогодні, 15 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала заступниця керівника проєкту StopFake Вікторія Романюк.

“Війна в Україні показала, як Росія відпрацювала всі можливі технології ведення дезінформації. Я хочу нагадати, як почалася стратегія ведення комунікації голови Миколаївської області Кіма. Було запущено фейк про те, що він звертається до громадян Миколаївської області з тим, що необхідно здатися. Тоді це був аудіофейк. Він сказав, що тепер я буду особисто включатися і коментувати, щоб ви розуміли, що насправді відбувається, що ніякої здачі немає, і ніхто не збирається нічого здавати”, — повідомила вона.

За словами Романюк, фейк був розрахований на швидкий ефект.

“Ніхто не буде розбиратися, аналізувати звук, ніхто не буде аналізувати технічну складову такого контенту. А такі підроблені аудіо, відео дуже швидко спрацьовують, і аудиторія одразу ж реагує на них. Тому російська пропаганда використовує такі технології”, — пояснила заступниця керівника проєкту StopFake.

Вона зауважила, що зробити фейкові аудіо та відео записи нескладно, але аудиторія завжди на такий контент емоційно реагує.

“Час життя фейкової новини — один-два дні, й далі її буде викрито, але не має сенсу, буде її викрито чи ні. Найголовніше — завдати миттєвого удару по аудиторії тут і зараз”, — сказала Романюк.

За допомогою дезінформації Кремль намагається посіяти в українському суспільстві паніку, невпевненість, демонізувати і дезорієнтувати.

Читайте також: Більший термін, ніж за вбивство: як у РФ карають за “фейки” незгодних із путінським режимом

Прямий ефір