Росія сама ховає перспективу перемовин своїми ж руками, — звернення президента Зеленського

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Україна вистояла після повномасштабного нападу Росії та змогла об’єднати світ навколо боротьби за свободу, змогла звільнити значну частину території, на яку зайшли російські війська. Україна звільняє людей з російського полону і змогла змінити перебіг війни так, що кожен окупант, навіть найбільш неадекватний, відчув, що українці можуть перемогти й рухаємося до перемоги. Про це сьогодні, 22 вересня, заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

Глава держави подякував кожному й кожній, хто воює та працює заради перемоги.

“Саме на факт української сили реагує керівництво Росії, яке змінює тактику й намагається втягнути у війну ще більше російських громадян і ресурсів. Російське рішення про мобілізацію — це відверте визнання, що їхня кадрова армія, яку десятиліттями готували до загарбання чужого, не витримала й посипалась. І тепер через мобілізацію війна Росії проти України для більшості громадян Росії — це не щось там на ТБ чи в Інтернеті, а те, що зайшло в кожен російський дім”, — сказав Зеленський.

Він поінформував, що провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача.

“Питання зрозумілі. Передова. Забезпечення наших військових. І нові загрози, які створює Росія. Зазначу одразу: будь-які рішення російського керівництва не змінюють для України нічого. Нас мають цікавити лише наші завдання. Це звільнення нашої країни, захист наших людей і мобілізація світової підтримки для реалізації наших завдань”, — розповів глава держави.

За його словами, зараз відбувається дипломатична мобілізація всієї міжнародної спільноти.

“Коло тих, хто підтримує нас зараз, не обмежується лише колом наших традиційних партнерів і тих, хто відкрито підтримав нашу державу після 24 лютого. Нас підтримують тепер майже всі — ось така реакція на нові російські ескалаційні кроки. Зокрема фарс із підготовкою псевдореферендумів на окупованій території демонструє, що відбувалось і у 2014 році в Криму й на Донбасі”, — повідомив Зеленський.

Президент подякував усім у світі, хто підтримав Україну та чітко засудив чергову російську брехню.

“Коли Росія заявляє, що нібито хоче переговорів, а сама оголошує мобілізацію… Коли Росія знає чітку позицію України про неможливість дипломатичного процесу після проведення Росією будь-яких псевдореферендумів… Усім усе зрозуміло. Росія сама ховає перспективу переговорів своїми ж руками. А ми своїх повертаємо”, — заявив він.

Також глава держави розповів про брифінг керівника ОПУ Андрія Єрмака, керівника ГУР МО Кирила Буданова, керівника СБУ Василя Малюка, міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського.

“Вони розказали деталі нашої операції зі звільнення 215 воїнів, деталі обміну. Ми робимо все, щоб суспільство та світ бачили, як Україна захищає людей і базові людські цінності. Ще раз вітаю 215 родин і всю нашу країну з поверненням героїв”, — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Обмін на Медведчука: лідери “Азову” та частина захисників Маріуполя повернулися з російського полону (ВІДЕО)

Прямий ефір