Росію слід позбавити шляхів обходу санкцій: експертка назвала механізми

Ілюстративне фото: newsmaker.md

Україні та її міжнародним партнерам потрібно працювати над питаннями позбавлення Російської Федерації будь-яких можливостей оминати введені санкції. Таку думку сьогодні, 7 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила аналітикиня Київської школи економіки Юлія Павицька.

Вона зазначила, що дуже важливим моментом є координація санкцій, запроваджених самостійно різними країнами щодо РФ, колаборантів та тих, хто підтримує режим Путіна.

“Зараз дуже важливо максимально їх разом ідентифікувати і закрити ось ті щілини, які виникли просто тому, що країни самостійно вводять санкції, і вони можуть деякі моменти упускати, і вони не ідеально підходять одна до одної. Ось це якраз створює прецедент, що у Росії є деякі можливості їх обходити. Також ми окремо відстежуємо винятки з санкцій, оскільки саме ці винятки дають їм можливість знаходити гроші”, — сказала експертка.

Вона також переконана, що зараз важливо наголошувати на необхідності вторинних санкцій.

“Зараз цей інструмент тільки починає використовуватися, і це ми чудово бачимо на платіжній системі “Мир”. Пару тижнів тому Сполучені Штати Америки тільки попередили турецькі компанії та банки, що якщо вони далі обслуговуватимуть російську платіжну систему, вони запровадять щодо них санкції. І ось важливо, що тільки цього попередження з боку Сполучених Штатів вистачило, щоб буквально наступними днями спочатку два ключові банки відключили, а потім інші турецькі банки підтримали, і також починають підтримувати країни, які є дружніми до Росії. І це, ще раз повторюся, зустрічні санкції не були прямо накладені. Тому дуже важливо зараз розширити функціонал та можливості запровадження вторинних санкцій, щоб вони більше стосувалися саме можливості Росії щось купувати, що стосується військово-промислового комплексу та товарів, які їм потрібні для внутрішнього виробництва”, — сказала Павицька.

Вона звернула увагу, що вже зараз доходи бюджету Росії падають: вперше за довгий час три місяці поспіль, якщо дивитися місячні дані, був дефіцит.

“Плюс, тут важливо зазначити, що так, на тлі неадекватно високих цін на енергоресурси вони ще отримують свої доходи. Але якщо ми дивимося в абсолютних числах, у тому, що вони експортують, то обсяги вже падають. Тобто у них ще ось ці доходи виходять лише за рахунок того, що там неадекватно високі ціни. Також дуже важливо розуміти, що у них почали падати податкові доходи до бюджету від імпорту та від внутрішнього виробництва, що показує, що з їхньою внутрішньою економікою вже не так усе гаразд. У них обмежено можливість знімати податки з тих підприємств, які працюють”, — сказала експертка.

Читайте також: Восьмий пакет антиросійських санкцій: обмеження нафтових цін може призвести до кризи в РФ, — аналітикиня

Прямий ефір