В Росії у регіональних чиновників відсутній інтерес до якості та боєздатності військовослужбовців, яких необхідно відправляти на війну. Так, до армії вербують як боржників, обіцяючи погашення всіх боргів, так і п’яних чи недієздатних громадян. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла журналістка видання “Важливі історії” Ірина Долініна.
“Чиновників, які набирають людей, явно не цікавить як вони будуть воювати, і чи зможуть вони принести якийсь успіх на фронті для російської армії. Навіть військові, коли до них приводять п’яних в мотлох людей або людей із затримками розвитку, намагаються дискутувати, запитують, чим же вони будуть займатися. Ті відповідають, що хай окопи копають. Розумієте, вони думають тільки про те, щоб їх не звільнили й вони залишилися біля своєї годівниці”, — сказала вона.
За її словами, у чиновників відсутня ідеологічна складова, щоб набирати найкращих бійців для армії.
“Загалом по Росії дотримуються тактики, чим більше контрактників, тим краще. Це і всі військові експерти підтверджували з початку повномасштабного вторгнення в Україну — закидати фронт тілами, кидати людей “на м’ясо”, постійно використовуючи штурмові батальйони — “м’ясні” батальйони”, — каже вона.
Долініна нагадала, що спочатку приватна військова компанія (ПВК) “Вагнер” активно кидала на штурми ув’язнених, пізніше Міноборони — російських мобілізованих, а тепер усіх, кого зможуть завербувати.
“Людей, які нічого не вміють, нічого не розуміють, їх заманили нібито погашенням боргів. І їх просто кинуть у штурмові батальйони. Основна проблема в тому, що людей у Росії дуже багато, а цінність людського життя для російської влади — мінімальна. Тому вони, звичайно, роблять акцент явно не на якості російської армії, а просто на кількості тіл”, — підсумувала Ірина Долініна.
Читайте також: Москва встановила план для регіонів з вербування мігрантів, безробітних і злочинців — деталі (ВІДЕО)
Раніше журналістка Ірина Долініна розповіла, що в Кремлі бояться проводити другу хвилю мобілізації через можливі протести, тому намагаються залучити на службу в армії “добровільним” підписанням контракту. Насправді ж тиснуть і обманюють людей, використовуючи складні життєві ситуації, в яких ті опинилися.