Російський “Газпром” не може звести кінці з кінцями, — аналіз економіста

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Якщо з торгівлею нафтою в Росії справи не такі катастрофічні, то з продажем газу — все дуже погано. За 2023 рік російський “Газпром” зазнав 7 млрд дол. збитків і зараз намагається хоч якось звести кінці з кінцями. Про це сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“Заробітна плата прибиральниці в центральному офісі “Газпрому” була порівнянна із зарплатою великого банківського менеджера в Москві. А сьогодні “Газпром” для того, щоб погашати свої борги, продає активи в Москві, тому що не може звести кінці з кінцями”, — зауважив він.

Пендзин пояснив, що 2022 року “Газпром” різко завищив ціни на газ, унаслідок чого його присутність у Європі істотно скоротилася — з 38% до 6-7%.

“Росіяни весь час говорили про існування “Сили Сибіру” і хотіли побудувати другу “Силу Сибіру” на Китай. Але, по-перше, з Уренгойського родовища на цей газопровід конекту внутрішньоросійського немає, по-друге, китайці не хочуть поки що бачити другої гілки. Ба більше, навіть по першій гілці було запропоновано продавати в Китай газ за внутрішньоросійськими цінами, що у 2-2,5 раза дешевше, ніж світова ціна”, — звернув увагу економіст.

Читайте також: Тіньовий флот РФ для експорту нафти несе загрозу світовій екології, — спецпосланець Євросоюзу

Прямий ефір