Російських ув’язнених без кінцівок повторно відправляють на фронт, — Романова

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Близько 11 тис. російських ув’язнених вдалося завербувати на війну, водночас часто лишається невідомою доля тяжко поранених. Про це сьогодні, 21 вересня, розповіла засновниця громадського руху “Русь сидящая” Ольга Романова в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Вона розповіла про випадки, коли засуджених росіян після участі у війні проти України без кінцівок підліковують та знову відправляють на фронт.

“Я раніше вже говорила, що ми не знаємо долі “трьохсотих”, тобто тяжко поранених. І ось буквально вчора (20 вересня, — ред.) нам розповіли та показали. Ми не могли їх знайти, бо легко поранені повертаються у стрій. Тяжко поранених якось підліковують, “латають” кінцівки. Зазвичай, це саме солдати без рук, без ніг. І далі люди зникали, ми не могли їх знайти. Я підозрювала, що вони перебувають у колоніях “ДНР”, “ЛНР”, бо їх немає і в місцях, де вони сиділи, ні десь ще. Ми їх шукали, боялася, що їх просто розстрілюють. Чесно кажучи, я досі не впевнена, чи розстрілюють їх, чи ні. Але ми отримали фотографію одного із наших підопічних. На ній поранена людина. Його підлікували у шпиталі під Луганськом. У нього зараз немає лівої руки, перебито кінцівки. І його знову відправили на фронт — людину без лівої руки”, — повідомила Романова.

За словами правозахисниці, у перших загонах, які відправили на війну, близько 95% людей загинули.

“Цифр, звісно, ​​немає. Тому що 11 тис. осіб — це лише завербовані. Це не завжди люди вже відправлені на фронт, які не воювали. Але з учасників перших загонів, які прийняли свій перший бій, і часто останній, на початку липня 2022 року — там уже немає майже нікого. Тобто 95% убитих. Перший загін налічував 42 особи, другий — понад солдатів. Залишилося по одному. Так, вони удобрюють український чорнозем”, — розповіла Романова.

А виплати, за її словами, ув’язненим видають за незрозумілими принципами і як рекламні акції. Водночас Генеральна прокуратура РФ пояснити рекрутинг російських в’язнів на війну не може. На фронт набирають найнебезпечніших злочинців, додала Романова.

Читайте також: Останнє джерело резервістів для Кремля: як і чому в РФ вербують ув’язнених на війну з Україною

Як повідомлялося раніше, олігарх і близький друг російського президента Євгеній Пригожин вербує нових бійців з-поміж ув’язнених у приватні військові компанії “Ліга” і “Вагнер”. Обіцяє амністію через пів року служби, гарну зарплату та гарантовану смерть у разі непослуху.

Прямий ефір