Російські військові можуть затриматися на території Казахстану, – Боррель

Жозеп Боррель. Фото: ukrinform

Верховний представник ЄС Жозеп Боррель зазначив, що направлені до Казахстану на тлі нещодавніх масових протестів російські військові можуть затриматися ще на деякий час.

Про це повідомляє UA із посиланням на інтерв’ю Жозепа Борреля BBC Radio 4.

“Досвід показує, що коли приходять росіяни, їм потім складно піти”, – сказав Боррель.

Дипломат інформує про те, що інтервенцію російських військ у Казахстан можна вважати спробою Володимира Путіна повернутися до колишнього СРСР.

Також Жозеп Боррель заявив, що Росія є стороною збройного конфлікту на сході України, тож будь-який діалог на цю тему має відбуватися лише за участі її представників.

Читайте такожУ МЗС України відреагували на розміщення сил ОДКБ у Казахстані

На всій території Казахстану на тлі масових протестів, які розпочались 2 січня, запровадили надзвичайний стан. Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся за допомогою до глав держав Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), в якій вирішальним є вплив Російської Федерації. Токаєв заявив, що події останніх днів у Казахстані є “терористичною загрозою” та “підривом цілісності держави”. ОДКБ повідомила про згоду на введення військ. Протести викликало подвійне підвищення цін на скраплений газ, який використовується як пальне для автомобілів. Протестувальники висунули й політичні вимоги, зокрема – про повернення до Конституції 1993 року. Відповідно до її положень, Токаєв не може бути президентом через перевищення граничного віку. 5 січня Нурсултан Назарбаєв залишив посаду голови Ради безпеки Казахстану. Раду безпеки очолив діючий президент Токаєв. В цей же день уряд Казахстану пішов у відставку. Президент Токаєв дав доручення запровадити державне регулювання цін на соціально значущі товари, бензин та дизельне пальне. В країні запроваджено мораторій на підвищення комунальних тарифів для населення на 180 днів.

Детальніше про ситуацію в Казахстані читайте у матеріалі UA.

Прямий ефір