Російські експортери нафти приховуватимуть походження вантажу: поведінку РФ із продажами спрогнозував експерт

Ілюстративний колаж: censor.net

Експортери нафти з Росії відправлятимуть завантажені танкери в море, а потім, приховуючи походження товару, намагатимуться продавати, як свого часу чинили в Ірані. Таку думку сьогодні, 4 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.

За його словами, вже зараз Росія вдається до таких продажів.

“Якщо раніше в більшості випадків російські експортери мали довгострокові, ну або, на крайній випадок, середньострокові контракти, то тепер таких контрактів практично не залишилося. Вони є лише з традиційними покупцями російської сировини в Південно-Східній Азії, з Індією і з Китаєм. А все інше хто купить — тому й продадуть. Тобто, зараз буде дуже серйозна диверсифікація поставок російської сировини”, — вважає Рябцев.

Він зазначив, що зараз усі ризики перекладено на компанії-експортери, тобто — на російських нафтовиків, які змушені зараз продавати з величезними знижками те, що видобувається і переробляється.

“І іноді ці знижки змушують сумніватися в тому, наскільки прибутковою може бути така торгівля. Але тут можна пояснити таке бажання, адже якщо нікуди не прилаштувати нафтову сировину, нафтопродукти, то доведеться скорочувати видобуток. А що означає скорочувати видобуток? Це означає просто цементувати свердловини, виводити їх з експлуатації з неможливістю відновлення коли б то не було. Оскільки більшість родовищ російських старіє в низці регіонів, вони обводнені. І будь-яке припинення видобутку не може бути відновлене не тільки в повному обсязі, воно не може бути відновлене зовсім”, — пояснив експерт.

Рябцев додав, що скорочення продажів нафти не позначиться на фінансуванні армії РФ, оскільки гроші заберуть у пенсіонерів, студентів і підприємців.

Читайте також: Росія готова віддавати нафту за собівартістю, аби не закривати родовища — про роль санкцій розповів експерт

Нагадаємо, ЄС затвердив два обмеження цін на російські нафтопродукти. Також стелю цін затвердили країни G7. Стеля цін встановлена на рівні $100 за барель на бензин і дизельне пальне, а також $45 — на продукцію з низькою доданою вартістю. Обмеження цін на нафтопродукти буде введено з 5 лютого 2023 року.

Прямий ефір