Російське керівництво свідомо йде на максимальне загострення міжнародної ситуації, – Кулеба

Фото Facebook Дмитра Кулеби

Російська Федерація робить те, що їй вдається найкраще – створює кризи та нав’язує свою участь у їхньому вирішенні.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав у матеріалі “Стратегія сильної держави: як Україні розірвати зачароване коло історії” для LB.ua, інформує UA.

За словами очільника МЗС, російське керівництво свідомо йде на максимальне загострення міжнародної ситуації.

“Білорусь використовується як канал додаткового гібридного тиску на ЄС через провокування штучної міграційної кризи. На Балканах Росія штовхає Боснію і Герцеговину у новий конфлікт. Перед Європою постає перспектива енергетичної кризи через неконтрольоване зростання цін, викликане, зокрема, діями РФ. Усе це відбувається на тлі переорієнтації США на глобальне протистояння з Китаєм, а також хитання низки європейських сил. Зокрема, відбувається зміна влади у ФРН, Франція входить у передвиборчий період”, – пише Кулеба.

На думку міністра, Москва розраховує, що хоча б з деяких питань західні демократії будуть вимушені піти їй назустріч і задовольнити її вимоги.

Також Дмитро Кулеба зазначає, що Кремль активно просуває тезу необхідності зупинки процесу розширення НАТО.

“Із запилених полиць російська дипломатія витягла проєкт договору про безпеку в Європі. Договору, який має повернути (Росії, – ред.) сфери впливу в Європі та нівелювати значення НАТО для безпеки європейських держав. Україна ніколи не погодиться на такі російські вимоги та ультиматуми, і наші іноземні партнери поділяють наше бачення”, – додав він.

Нагадаємо, що Держдеп США погодив дати переговорів із РФ у трьох форматах.

Читайте також: ЄС не хоче бути нейтральним глядачем, – Жозеп Боррель про переговори США та РФ

Прямий ефір