Російська військова робототехніка повністю підв’язана під імпорт, — експерт (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Військово-промисловий комплекс Росії, а саме галузь по розробці сучасних озброєнь залежить від зовнішніх технологій, комунікацій з іншими країнами та підприємствами. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив військовий експерт Олександр Мусієнко.

“Візьмемо сучасні технології — безпілотні літальні апарати (БПЛА), російські “Форпост”, чи “Орлани”. “Форпост” — це технології, які Ізраїль погодився надати Росії ще до санкцій 2014 року, а саме у 2010 році. На “Орлані” використовувався японський двигун внутрішнього згоряння і таких прикладів багато. Вся так звана “високотехнологічна галузь Росії” залежить від зовнішніх технологій, програм імпортозаміщення”, — сказав він.

Військовий експерт зазначив, що програми “Ростеху” та “Сколково” з розробки російських процесорів, напівпровідників та мікрочіпів для Збройних сил Росії були провалені.

“І те, що нібито в Підмосков’ї збирають якісь чіпи за ліцензією Китаю — сумнівно. Щобільше, технологій для виробництва безпосередньо сучасних напівпровідників Росія сьогодні не має. Тому, щоб виробляти щось із робототехніки, із сучасних систем озброєнь, їм необхідні зовнішні ринки”, — наголосив він.

За словами Мусієнка, у сучасному світі жодна система військово-промислового комплексу не працює лише завдяки розробкам та технологіям однієї країни.

“Всі співпрацюють, і Росія займала одні з провідних позицій у світі щодо кооперації, комунікацій з іншими країнами та підприємствами. До 2014 року Росія була надзвичайно інтегрована. Але без ринків, без зовнішніх поставок, військово-промисловий комплекс РФ може виробляти броню, метал, танки та бронетехніку зразка 70-х років. Якщо говорити про літаки, високотехнологічні ракети такі, як “Іскандер”, балістичні чи гіперзвукові це буде важко, якщо не неможливо”, — підсумував Олександр Мусієнко.

Читайте також: Чому російська енергетика не перебуває під санкціями — думка Пономарьова

Прямий ефір