Російська пропаганда у світі: боротьба з фейками Кремля триває на міжнародному рівні (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: cpd.gov.ua

Кишинів закладає фундамент з очищення суспільства від російських наративів, вважає посол України в Молдові Марко Шевченко. В інтерв’ю молдовському телеканалу TV8 дипломат прокоментував відкриття Центру протидії російській пропаганді. Він підкреслив, що провал кремлівської пропаганди в Україні — це результат планомірної роботи Києва з відсікання каналів російського інформаційного впливу, повідомляє FREEДОМ.

За 23 роки правління Володимира Путіна режим зумів вибудувати ефективну систему державної пропаганди. Усередині Росії цензура і репресивні закони не дають незалежним ЗМІ доносити правдиву інформацію до людей. А державні медіа працюють виключно за методичками з Москви. Правила тотального контролю — ні слова від себе.

Десятки років на розвиток рупорів пропаганди за кордоном Росія виділяла величезні суми з держскарбниці. Торік Москва заклала в бюджет майже 115 млрд рублів на державні медіа. 28 із них — на мовлення за кордон — RT і Sputnik. Але в перші місяці після повномасштабного вторгнення Росії до України ці канали заблокували в ЄС і Північній Америці. Тому фінанси перенаправили на пропаганду в Африці та Латинській Америці. А курувати її зобов’язані дипломатичні представництва, стверджує одна з найвідоміших публіцисток Мексики, політична аналітикиня, журналістка Деніз Дрессер.

“Мексиканські медіа написали про мою поїздку до України, і російське посольство в Мексиці почало твітити. Вони написали: “Ви повинні чітко розуміти, що відбувається в Україні, починаючи від 2014 року. Вам потрібно мати глибоке розуміння експансії НАТО. Ви повинні бути об’єктивними. Говорити про те, як київський режим бомбив Донецьк і Луганськ дев’ять років. Вам потрібні російські спікери. Розкажіть, як Захід допомагає зброєю київському режиму. Ми вам допоможемо”. І вони додали купу драматичних фотографій, і це завірусилося!” — розповіла вона.

Кремль використовує всі можливості для просування своєї пропаганди. А методи — традиційні: фейки і маніпуляції. Наприклад, Москва виставляє себе жертвою агресії США і грає на антиамериканізмі там, де такі настрої сильні. На думку чилійської журналістки, телеведучої Андреа Молето, так Росія намагається приховати інформацію про свої воєнні злочини.

“Ми чітко бачимо порушення прав людини тут. Ми бачимо викрадення, тортури. І це те, що знаходить у нас сильний відгук після держперевороту 1973-го. Те, що об’єднує наші цивілізації”, — сказала вона.

Україна докладає значних дипломатичних зусиль, щоб вплинути на громадську думку і позицію лідерів країн Африки та Латинської Америки. МЗС країни працює над відкриттям низки дипломатичних представництв. А президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю журналістам із країн Латинської Америки, що запропонував лідерам держав узгодити його візит:

“Я просив: зробімо мою зустріч із лідерами вашого континенту. Я готовий прилетіти, я хочу з ними спілкуватися. Ваші люди, ваше суспільство довіряє своїм лідерам. І якщо я буду з вами говорити, перебуватиму у вас, ми детально побачимо, хто такий Путін, і що він не такий великий. Послухайте, його час пройшов. А наші нації повинні дружити і розвиватися і давайте ми вам розкажемо, що відбувається. Якщо ви не маєте можливості приїхати до нас, нічого страшного, я корони не маю, і я дуже проста людина, я буду у вас. Давайте разом проговоримо наші кроки вперед”.

У квітні президент України виступив із відеозверненням перед парламентом Мексики. Також регулярно проводяться телефонні перемовини глав держав. Усе, щоб донести правду про злочинну війну, яку розв’язала Росія.

Читайте також: На федеральних каналах Росії створюють видимість свободи слова — це своєрідне свято дозволеного непослуху, — Єловський

Нагадаємо, керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко озвучив думку, що глава Кремля Путін необґрунтовано видає Російську Федерацію за Радянський Союз. У такий спосіб він намагається легітимізувати свої претензії на колишні території СРСР, зокрема Україну.

Прямий ефір