Російська агентура працює в Україні з 1991 року, – експосол (ВІДЕО)

Олександр Левченко. Фото: armyinform.com.ua

Росія працює над розхитуванням ситуації всередині України, починаючи з 1991 року. Про це у програмі  “Украина на самом деле” заявив надзвичайний та повноважний посол України у Хорватії, Боснії та Герцеговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

Про це повідомляє UA.

Він зазначив, що один із сценаріїв гібридної війни Росії проти України – розхитування внутрішнього стану в Україні “руками української сторони”.

“Тобто на Донбасі створити таку ситуацію, щоб українці воювали з українцями. Для цього на підконтрольній території України треба ввести в оману частину населення, яка вірить цим нісенітницям. Я ж пройшов чотири війни на Балканах, і бачив, як це все робилося”, – сказав Левченко.

Дипломат наголосив, що українські спецслужби повинні постійно працювати в цьому напрямі, “бо ситуацію всередині країни розхитуватимуть, ця робота ведеться з 1991 року”.

Левченко уточнив, що Росія для дестабілізації використовує два основні напрями – інформаційний та політичний.

“Я постійно чую від журналістів: у нас немає до кінця свободи слова. Зачекайте, країни, які пройшли військові конфлікти, там ніколи не було повної свободи слова, у вас має бути мобілізація інформаційного простору в інтересах держави. А використання цього інструменту для внутрішньополітичного розхитування ситуації – абсолютно неприпустиме в умовах інформаційної війни проти України”, – акцентував він.

Крім цього, Росія таємними каналами фінансує низку політичних проєктів.

“Треба до цього ставитися з розумінням. Вони працюють на повну силу, вони працюють давно. У країні системно вже 30 років працює агентура. Люди, які мають досвід роботи на зарубіжжі, і проходили “обкатку” в США, в Західній Європі. І ці кадри з 1991 року було перенаправлено на роботу проти України”, – повідомив дипломат.

І громадянам потрібно бути більш пильними, вони мають розуміти, що деякі речі відбуваються невипадково.

“Деякі речі відбуваються продумано, вони сюди експортуються. Тому що Росія – головний експортер не нафти та газу, а нестабільності. І цей продукт найбільше вона хоче експортувати до сусідніх країн, і, на жаль, до України”, – резюмував Левченко.

Нагадаємо, повноцінні висновки щодо операції із затримання російських найманців ПВК “Вагнер” можна буде робити після завершення розслідувань за трьома напрямами. Про це сказав представник президента України у Конституційному суді Федір Веніславський.

Читайте також: Розслідування “Вагнергейту” опубліковано – що далі? Інтерв’ю з Володимиром Фесенком

Прямий ефір