РФ втратить доходи на понад 7 млрд євро: як Європа реагує на спробу анексії території України (ВІДЕО)

Ілюстрація: gettyimages.com

Євросоюз виділив нову фінансову допомогу Україні та готується запровадити черговий, 8-й пакет, антиросійських санкцій. У спільній заяві міністри закордонних справ країн “Великої сімки” наголосили, що Київ і надалі може розраховувати на підтримку. Детальніше про те, якими діями Європа відреагувала на чергову спробу анексії території України, — у матеріалі FREEДОМ.

Як повідомляє анонімне джерело Reuters, усі деталі 8-го пакету обмежень розкриють уже з 3 жовтня. Відомо, що ЄС розширить охоплення заборон, що діяли раніше лише щодо анексованого Криму, тепер і на інші тимчасово непідконтрольні території України. А саме — частини Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

Зокрема, санкції включають заборону на ввезення продукції з ЄС, а також інфраструктурних чи фінансових інвестицій та туристичних послуг.

“Ми розширюємо географічне охоплення обмежень щодо Криму на Донецьку та Луганську області та регіони, які були окуповані на початку цього року. Вони покриють усі райони України, непідконтрольні уряду, включаючи Херсонську та Запорізьку області, які не належать до Донбасу та які не були частиною минулих рішень”, — заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Як повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, ЄС пропонує запровадити нові масштабні заборони на імпорт російської продукції.

“Це не дозволить російській продукції потрапити на європейський ринок і позбавить Росію додаткових 7 млрд євро доходів. Ми також пропонуємо розширити список товарів, які не можна експортувати. Мета — позбавити військовий комплекс Кремля ключових технологій”, — резюмувала вона.

Україна має право на звільнення своїх територій від російської армії і тому цивілізований світ підтримує та підтримуватиме Київ, заявив генеральний секретар НАТО.

“Закликаємо всі держави відкинути кричущі спроби Росії територіального завоювання. Ці землі — Україна. Донецьк, Україна. Луганськ — Україна. Херсон — Україна. Запоріжжя — Україна. Так само, як і Крим — Україна”, — резюмував генсек Альянсу.

У нещодавній заяві країни “Великої сімки” також засудили безвідповідальну ядерну риторику Росії, наголосивши, що ядерний шантаж не позбавить Україну підтримки Заходу.

“Ми покладемо додаткові економічні витрати на Росію, а також на фізичних та юридичних осіб усередині та за межами РФ, які надають політичну чи економічну підтримку цим порушенням міжнародного права. Ми непохитно підтримуємо право України захищатися від російської агресії та її беззаперечне право відвоювати свою територію у Росії”, — йдеться у зверненні.

Євросоюз виділив для України ще 500 млн євро фінансової допомоги з оголошеного у вересні пакета в 5 млрд євро, заявив єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Олівер Варгеї.

Водночас, Європейський парламент просить призупинити переговори про членство Сербії в Євросоюзі: доти, доки Белград не приєднається до антиросійських санкцій. Європейська комісія також рекомендувала державам-членам ЄС проводити суворішу оцінку заявок росіян на туристичні візи — особливо тих, які подано з третіх країн.

Читайте також: “Який культурний рівень, такі й засоби гігієни”: огляд 8-го пакета санкцій ЄС проти РФ (ВІДЕО)

Нагадаємо, нові санкції проти Російської Федерації запровадила Рада національної безпеки та оборони України — у списку кілька тисяч фізичних та юридичних осіб. Також санкції проти Москви за анексію українських територій розширили США, Великаа Британія та Канада.

Прямий ефір