РФ не має високоточної зброї, але російські генерали отримують інші звіти — думка

Літак МіГ-31, що несе ракету "Кинджал". Фото: militarywatchmagazine.com

Усі російські ракети створювалися як носії ядерного заряду, коли відхилення на кілометр не таке вже й важливе. І коли російська армія цілиться в аеродром, вона влучає у житловий будинок. Водночас на стіл російським генералам після цього, швидше за все, лягають рапорти про те, що всі цілі вражені. Таку думку у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт, офіцер резерву Повітряних сил Збройних сил України Андрій Крамаров.

Коментуючи натяки російських пропагандистів на нібито надання Москві Китаєм супутникових розвідданих для ударів по Україні, експерт спростував такі припущення. На його думку, таких систем у Китаю немає, у світі їх мають хіба що США та Велика Британія. Він також спростував наявність у Росії будь-якої високоточної зброї. Цілившись напередодні в аеродром на Івано-Франківщині, росіяни влучили у будинок, вбивши 8-річного хлопчика.

“Загинула, на жаль, 8-річна дитина — стала жертвою чергового теракту. Вбита їхньою, як вони вважають, найкращою у світі ракетою Х-47 “Кинджал”. При цьому цілилися вони, найімовірніше, у наш аеродром, а влучили у житловий будинок. Якщо подивитися на дистанцію між ними, то можна зрозуміти, що в принципі Росія як такої високоточної зброї не має. Усі їхні ракети — це передусім ракети, що створювалися як носії ядерної зброї. А ядерній зброї кілометр ліворуч чи кілометр праворуч — не так суттєво”, — пояснив Крамаров.

Він вважає, що російське командування, найімовірніше, отримує звіти про “ураження всіх цілей”.

“У росіян є серйозні вади в командному ланцюжку… Дуже не люблять і дуже бояться погані новини доповідати нагору, як і в будь-якому тоталітарному суспільстві… Можливо, умовному генералу буде надано звіт, що влучили у будинок, в якому одночасно перебували 6-8 наших льотчиків”, — припускає офіцер резерву ПС ЗСУ.

Водночас Андрій Крамаров вважає, що суто технічно росіяни вдосконалили атаки по Україні, паралельно із запуском ракет створюючи велику кількість так званих фальшивих цілей. Українським зенітником треба підлаштовуватись під ці нові алгоритми обстрілів.

Нагадаємо, у п’ятницю, 11 серпня, 2023 року внаслідок ракетного удару по Івано-Франківській області загинула дитина. Ракета потрапила в цивільний об’єкт, дитина, яка знаходилася у дворі, дістала численні осколкові поранення. Понад дві години медики боролися за його життя, але, на жаль, врятувати не змогли.

Прямий ефір