Репресії скоро торкнуться і військового керівництва РФ — призначать винних за провали на фронті та події під Бєлгородом, — Єловський

Дмитро Єловський. Фото: Telegram

Репресії в Росії посилюються. Однак ця машина ще не побудована в тих масштабах, які планувалися. До повернення ГУЛАГів справа, ймовірно, не дійде — настільки масових репресій путінізм не передбачає. Але очевидно, що точкові репресії не припиняться. І скоро вони можуть торкнутися, зокрема, військового керівництва РФ. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив політичний коментатор, ведучий Ходорковский.Live Дмитро Єловський.

“Ні про яке право в РФ уже давно говорити не доводиться. Єдина надія, мабуть, на те, що репресивна машина поки що не вибудувана в тих масштабах, у яких її хотіли б бачити, і стільки завдань, скільки їй дають, вона явно не перетравить, не впорається. Право, Кримінальний кодекс, та й узагалі будь-яка буква закону в Росії вже давно не працюють. Тому думаю, що путінізм — це досить бездонна конструкція”, — сказав гість ефіру. 

Єловський наголосив, що в епоху інформаційних технологій досить складно приховати репресії масового характеру. Але, однак, вони триватимуть. 

“Ми живемо все-таки в епоху інформаційну, коли розвинені соціальні мережі, медіа. Тому я думаю, що настільки масових репресій путінізм не передбачає. Загалом донести всі жахи системи можна простіше — через федеральні канали і через соціальні мережі, через акаунти в Telegram. Тому я не думаю, що будуть якісь просто таки масові зачистки. Але що обов’язково буде і що багато в чому перегукується зі сталінською епохою, як мені здається, так це точкові репресії”, — зазначив експерт. 

Він вважає, що торкнуться переслідування, зокрема, військового керівництва Росії. 

“Це те, що може трапитися вже найближчими місяцями, тому що призначать когось винним за провали на фронті, за те, що зараз відбувається на території Російської Федерації: під Шебекіно, під Бєлгородом, у Курській, у Брянській області. За все це має хтось відповісти, і довго зберігати мовчання, робити вигляд, що все начебто добре, не вийде. Тому, я думаю, що цапом-відбувайлом тут призначать керівників російської путінської армії”, — поділився думкою Єловський.

Читайте також: Країну огортає страх: як влада РФ пригнічує ініціативи росіян, розповів правозахисник

Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну показники російської демократії рекордно знизилися за всю її пострадянську історію. Про це йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації Freedom House. За оцінками експертів, Росія належить до категорії авторитарних режимів.

Прямий ефір